Czy Joe Biden już nie straszy? Pełny obraz Kuczyńskiego

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Debiut Allegro był spektakularny, jednak wycena tej spółki jest dziś absurdalna. Co nie znaczy, że akcje będą tanieć. Teraz uwaga przesuwa się do USA, gdzie zbliżają się wybory prezydenckie, w których faworytem jest demokrata.

Pomimo że w wielu krajach ustanawiane są nowe rekordy zakażeń niewielu inwestorów (oprócz chyba Polski) zniechęciło się do kupowania akcji. Dopóki nie pojawią się oznaki niewydolności służby zdrowia prowadzące do lockdownów, taka sytuacja będzie się utrzymywała. W każdym razie gołym okiem widać, że mimo zaprzeczeń rządy już tak bardzo definitywnie lockdownów nie wykluczają, a niektóre (Izrael, Czechy) je na kilka tygodni wprowadziły. 

Obowiązująca w Polsce żółta strefa uderzy w kilka branż, ale nie doprowadzi do zdecydowanego zwiększenia recesji. Oczywiście recesji nie będzie przy założeniu, że konsumenci się nie wystraszą i nie zaczną gromadzić pieniędzy na okres, kiedy lockdown może jednak gospodarce zagrozić. A jesienno-zimowa fala nałożona na okres zachorowań na grypę potrwa do marca… Ograniczenie wydatków przez konsumentów uderzyłoby w naszą (i oczywiście nie tylko w naszą) gospodarkę. 

Szybkie ozdrowienie Trumpa

W USA początek miesiąca przyniósł szalone (świadomie użyte słowo) zawirowania. Prezydent Donald Trump zachorował na COVID-19 i w trzy dni ozdrowiał, dzięki wręcz nadzwyczajnym środkom zastosowanym przez lekarzy. Ozdrowiał tak bardzo, że zmienił zdanie w sprawie negocjowania pakietu wspomożenia gospodarki. Na początku swojej choroby zerwał rozmowy z demokratami w tej sprawie po to tylko, żeby szybko do nich wrócić i podnieść ofertę republikanów (1,8 bln dol.). 

Prezydent poszedł nawet...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 11/2020 (62)

Więcej możesz przeczytać w 11/2020 (62) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ