Bit Evil przekroczył próg rentowności

fot. Adobe Stock fot. Adobe Stock
Notowana na NewConnect firma technologiczna Bit Evil osiągnęła próg rentowności i wypracowała imponujące dynamiki w 2019 r. Spółka blisko 3,5-krotnie zwiększyła przychody, które w minionym roku wyniosły 1,45 mln zł.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spółka w minionym roku osiągnęła dodatni wynik na poziomie zysku operacyjnego oraz netto. W samym IV kwartale Bit Evil miał 515 tys. zł przychodów i 189 tys. zł zysku netto. Istotna poprawa wyników i osiągnięcie progu rentowności jest przede wszystkim zasługą zmiany profilu działalności, który skupia się na świadczeniu usług programistycznych realizowanych przez software house działający pod marką Codeaddict.

Bit Evil na początku 2019 r. przyjął strategię rozwoju na lata 2019-2021, która zakłada skupienie się na świadczeniu usług programistycznych dla firm i instytucji z całego świata. Zaplecze kompetencyjne w tym obszarze stanowił software house Codeaddict.

- Rok 2019 r. był dla nas przełomowy, ze względu na zmianę profilu działalności. Od niecałego roku działamy głównie jako software house. W tak krótkim czasie udało nam się pozyskać kilkudziesięciu klientów, głównie z Europy Zachodniej i USA, którzy odpowiadają za ok. 75 proc. naszych przychodów. Są to głównie dynamicznie rosnące spółki i start-upy, ale także i renomowane instytucje, takie jak London Business School oraz University of Illinois. Przez ten okres skala naszego biznesu także się zmieniła. Zwielokrotniliśmy nasze wcześniejsze przychody oraz istotnie poprawiliśmy wyniki, osiągając rentowność na wszystkich poziomach wyników. Bardzo dobre wyniki w 2019 r., utwierdzają nas w słuszności dokonanych zmian. – komentuje Sebastian Goliński, prezes Bit Evil.

W IV kwartale 2019 r. spółka osiągnęła 515 tys. zł przychodów, 193 tys. zł zysku operacyjnego oraz 189 tys. zł zysku netto, co oznacza rentowność netto na poziomie 37 proc. Natomiast w całym 2019 r. Bit Evil osiągnął 1,45 mln zł przychodów i zysk netto w wysokości 7 tys. zł

- Osiągnięty w skali 12 miesięcy ubiegłego roku zysk netto nie jest imponujący, jednak konsekwentna poprawa wyników i bardzo dobry IV kwartał pozwoliły przekroczyć nam próg rentowności. Symbolicznie kończy to etap zmian w naszej organizacji, którego konsekwencją jest również planowana zmiana nazwy spółki. Dzięki wypracowanym kontaktom i rekomendacjom klientów udaje się na pozyskiwać nowe zlecenia na zachodnich rynkach. Dotychczas realizowane kontrakty oraz trwające negocjacje pozwalają nam wierzyć, że 2020 r. będzie jeszcze lepszy i efektywnie wykorzystamy nasze możliwości i zasoby.– dodaje Sebastian Goliński. 

Bit Evil w bieżącym roku chce umocnić swoją pozycję na zagranicznych rynkach i jednocześnie kontynuować dynamiczny wzrost przychodów i wyników finansowych. Dodatkowo spółka zapowiedziała zwołanie NWZA, na którym przedstawiona zostanie propozycja zmiany nazwy spółki na Codeaddict.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY