Będzie dodatkowa niedziela handlowa! Rząd zmienia decyzję

fot. Adobe Stock fot. Adobe Stock
6 grudnia będzie można pójść do sklepów - wynika z projektu ustawy opublikowanego na stronach rządowych. W ten sposób Rada Ministrów przychyliła się do próśb kierowanych ze strony branży handlowej o wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, w tym roku zakupy przed świętami będzie można zrobić w dwie niedziele - 13 i 20 grudnia. To wyjątki przewidziane przez ustawę, która wprowadziła w Polsce ograniczenia w handlu w niedziele.

Jak wynika z nowego projektu ustawy, dodatkową niedzielą handlową miałby być 6 grudnia. - Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej - napisano w uzasadnieniu do projektu.

Projekt ustawy do tej pory nie trafił jeszcze do sejmu. Po jej uchwaleniu potrzebna będzie jeszcze zgoda senatu (senatorowie mają na to 30 dni), podpis prezydenta i publikacja w Dzienniku Ustaw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY