Apple przeanalizuje historię zakupową klientów i pozwoli (niektórym) wydawać więcej

Kup teraz, zapłać później zawita do Apple'a / Fot.
Kup teraz, zapłać później zawita do Apple'a / Fot. Materiały własne
"Kup teraz, zapłać później" pojawi się w usługach Apple'a. Decyzje dotyczące udzielania pożyczek będą uwzględniać wcześniejsze wydatki klienta na aplikacje i urządzenia Apple'a.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowa usługa jest obecnie testowana z pracownikami detalicznymi Apple'a. Firma wkroczy do branży pożyczkowej z opcją "kup teraz, zapłać później", aby pomagać klientom zadłużać się, by kupować sprzęty i usługi z nadgryzionym jabłkiem w logo. 

Inspiracje: Aktorki Hollywood

Usługa Apple Pay Later póki co jest jeszcze w fazie testów. Oceni pożyczkobiorców na podstawie ich historii wydatków, a nawet posiadanych przez nich urządzeń firmy. 

Pozwoli na robienie zakupów, a następnie spłacanie ich w ratach. Sprawdzi też czy klienci ubiegali się o karty kredytowe Apple Card oraz oceni jakie karty powiązali ze swoimi kontami w Apple Pay. 

Nasze pieniądze, twój dług 

Wejście do usług finansowych jest dla Apple szansą na dalszy, duży rozwój. Na razie jednak firma ma pewne problemy z wdrożeniem swojego rozwiązania. 

Już teraz "kup teraz, zapłać później" jest opóźnione, bo firma chciała wprowadzić to rozwiązanie jeszcze w zeszłym roku. Wiadomo też, że pracuje nad infrastrukturą dla produktów finansowych, która pomoże zmniejszyć jej zależność od partnerów handlowych. 

Zobacz: Ile wynosi 13 emerytura

Obecnie Apple testuje usługę wśród pracowników. Ci mogą korzystać z opcji "płacenia później" za własne zakupy. Wielu z nich widzi, że Apple zgadza się na udzielanie pożyczek na kwotę 1000 dol. lub nieco mniejszych. 

Wnioski na pożyczkę czasami mogą wymagać kopii dowodu osobistego, a w niektórych krajach również podania pełnego numeru ubezpieczenia społecznego. Oferty są następnie aktualne przez 30 dni, a poźniej wygasają i trzeba składać wniosek od nowa. 

Najnowsza usługa Apple'a ma zostać uruchomiona w nadchodzących tygodniach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ