Anna Kowalewska wzmacnia zespół Deloitte. Zajmie się zieloną transformacją klientów

Anna Kowalewska
Anna Kowalewska, fot. materiały prasowe
Anna Kowalewska jako partnerka w zespole Sustainability chce efektywnie wspierać klientów w przyspieszaniu zielonej transformacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowa partnerka w zespole Sustainability & Economics w Deloitte Central Europe, Anna Kowalewska, jest ekspertką ds. zrównoważonego rozwoju z blisko 15-letnim doświadczeniem zawodowym. W swojej karierze pracowała przy projektach doradczych dla sektora prywatnego i publicznego w ponad 30 krajach. W swojej roli w zespole łączy głęboką ekspertyzę tematyczną ze zrozumieniem lokalnych uwarunkowań i międzynarodowym doświadczeniem, wspierana przez światową sieć ekspertów Deloitte.

- Zielona i sprawiedliwa transformacja nie jest możliwa bez ścisłej współpracy sektora publicznego i prywatnego oraz uwzględnienia potrzeb wszystkich interesariuszy. Wsparcie naszego zespołu ekspercką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem Anny pozwoli nam jeszcze lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów z różnych sektorów, którzy muszą mierzyć się z niezbędnymi zmianami w zakresie swojego podejścia do kwestii zrównoważonego rozwoju - mówi Mariusz Ustyjańczuk, partner zarządzający, Risk Advisory, Deloitte.

Anna Kowalewska pracowała przy projektach doradczych dla sektora prywatnego i publicznego w ponad 30 krajach na czterech kontynentach: w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej, realizując projekty w zakresie zrównoważonego rozwoju, pomocy rozwojowej i infrastruktury. Prowadziła projekty i umowy ramowe dla takich klientów jak Komisja Europejska, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Współpracowała z wieloma organizacjami międzynarodowymi zarówno na zasadach komercyjnych, jak i pro-bono, dołączając do grup roboczych, wnosząc wkład w globalne standardy i tworząc nowe partnerstwa.

- Bieżące wyzwania klimatyczne, społeczne, geopolityczne i ekonomiczne w Polsce i Europie wymuszają przyspieszenie zielonej transformacji. Sektor publiczny i instytucje międzynarodowe mają tu do odegrania kluczową rolę. W Deloitte chcę efektywnie wspierać klientów na tej ścieżce, budując głęboką ekspertyzę tematyczną, łącząc zrozumienie lokalnych uwarunkowań z doświadczeniami międzynarodowymi ekspertów z Deloitte. Osiągnięcie celów zielonej i sprawiedliwej transformacji wymagać będzie współdziałania pomiędzy sektorami publicznym i prywatnym, angażowania interesariuszy i wypracowywania innowacyjnych rozwiązań. Tym bardziej cieszę się, że w Deloitte mogę opierać się na wieloletnim doświadczeniu i ekspertyzie profesjonalistów w zakresie zrównoważonego rozwoju zespołu Ireny Picholi - komentuje Anna Kowalewska.

W ramach swojej roli w Deloitte ekspertka koncentruje się na współpracy z instytucjami międzynarodowymi i sektorem publicznym. Doradza klientom w zakresie mitygacji i adaptacji do zmian klimatu, strategii zrównoważonego rozwoju, zielonych miast, a także uwzględniania kwestii środowiskowych i społecznych przy projektach inwestycyjnych. Do jej zadań należy również wspieranie przygotowania i realizacji strategii, planów działań, polityk i instrumentów dla zielonej i sprawiedliwej transformacji.

- Bogate doświadczenie Anny wzmacnia ofertę Deloitte dla sektora publicznego i pozwala na efektywne dzielenie się wiedzą i międzynarodowymi dobrymi praktykami oraz budowanie świadomości i kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Łącząc doświadczenia i perspektywy sektorów prywatnego i publicznego tworzymy dodatkową wartość dla instytucji budżetowych i samorządowych, które w zakresie zmian klimatycznych często mierzą się z wyzwaniami jeszcze większymi niż podmioty prywatne. Jako liderka Global Public Sector Climate Bold Play w Deloitte bardzo cieszę się, że jako organizacja dostrzegamy istotną rolę, którą odgrywają w procesie zielonej transformacji instytucje publiczne. Dzięki Annie i budowanemu przez nią zespołowi jesteśmy gotowi na wspieranie ich jeszcze bardziej skutecznie - dodaje Irena Pichola, partner, liderka zespołu Sustainability & Economics Consulting CE, Deloitte.

ZOBACZ RÓWNIEŻ