Allegro wprowadza tańsze przesyłki z... Pocztą Polską. Półkilogramowa paczka za 4 zł

Automat paczkowy Allegro
Fot. materiały prasowe
Allegro, jedna z największych platform e-commerce w Polsce, wprowadza nową usługę dostaw – "Allegro Mini Przesyłka". To rozwiązanie pozwoli użytkownikom wysyłać i odbierać niewielkie oraz lekkie przesyłki za znacznie niższą cenę niż tradycyjne dostawy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Usługa "Allegro Mini Przesyłka" będzie dostępna za jedyne 3,99 zł, co stanowi ponad dwukrotnie tańszą opcję w porównaniu do dostawy do automatów paczkowych Allegro, która kosztuje 8,99 zł. Jednak, jak wskazuje sama nazwa usługi, "Mini Przesyłka" ma swoje ograniczenia. Do niej będą kwalifikować się wyłącznie niewielkie i lekkie paczki.

Zagraniczna ekspansja wspiera bezpieczeństwo surowcowe Polski

Parametry "Mini Paczki" i zasady dostarczania

Maksymalny wymiar przesyłki w ramach "Allegro Mini Przesyłka" wynosi 32,5 cm x 23 cm x 2 cm, a maksymalna waga – 500 g. Aby uruchomić tę opcję dostawy, sprzedawca powinien wejść w ustawienia swojego konta na platformie Allegro. Następnie wybierając opcję "wysyłam z Polski oraz do Polski," można zaznaczyć "Allegro Mini Przesyłka" w sekcji "Rozliczasz się z Allegro."

Przesyłki "Allegro Mini Przesyłka" można nadać w placówkach Poczty Polskiej lub przekazać kurierowi, wcześniej naklejając na paczkę wygenerowaną etykietę. Allegro Mini Przesyłkę można również nadać poprzez narzędzia "Wysyłam z Allegro" lub "API Wysyłam z Allegro."

Jak wyjaśnia portal Bankier.pl kupujący z kolei będą mieli możliwość śledzenia statusu swojej przesyłki za pośrednictwem platformy Allegro lub na stronie internetowej Poczty Polskiej. Maksymalny czas dostawy ustalono na 3 dni robocze.

Niemiecka gospodarka w tarapatach? Spadek zamówień wywołuje niepokój w całej UE

Korzyści dla użytkowników Allegro Smart!

Użytkownicy Allegro Smart!, programu lojalnościowego platformy, będą mogli korzystać z usługi "Allegro Mini Przesyłka" bez dodatkowych opłat. To kolejna korzyść, która przyciąga do programu Allegro Smart! coraz więcej klientów.

Wprowadzenie "Allegro Mini Przesyłka" stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów, którzy poszukują tańszych i bardziej dostępnych opcji dostawy, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie przesyłki. To także krok w kierunku zwiększenia konkurencyjności platformy Allegro na rynku e-commerce w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X