Akcje Microsoftu 3 marca powyżej 250 dolarów

Na zdjęciu: Satya Nadella, CEO Microsoftu / Fot. M
Na zdjęciu: Satya Nadella, CEO Microsoftu / Fot. Materiały prasowe
Firma, która stawia na rozwój sztucznej inteligencji i zintegruje ChatGPT z wyszukiwarką Bing, nie ma spektakularnych wyników na giełdzie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Amerykański Microsoft Corp. (MSFT) to najbardziej znany producent systemów operacyjnych i oprogramowania biurowego. Spółka została założona w 1975 r. przez Billa Gatesa i Paula Allena. Obecnie rozwija się doskonale w segmencie chmury i sztucznej inteligencji, a w ostatnich tygodniach często do mediów trafiają doniesienia o tym, że zintegruje technologię ChatGPT w swoich usługach. 

Sprawdź: Praca chałupnicza w domu

Wyniki finansowe Microsoftu są bardzo dobre. Znamy dane za grudzień ub.r. i były to przychody na poziomie 52,75 mld dol. (+1,97% r/r) przy dochodzie netto 16,42 mld dol. (-12,47% r/r). 

Akcje Microsoft 3 marca z dobrym wynikiem

Akcje Microsoftu są obecnie po 251,11 dol. (3 marca). 

To dobry wynik, ale dużo zależy od momentu wejścia. Jeśli kupiliśmy akcje na początku roku, będziemy zadowoleni, ponieważ zyskaliśmy 4,81% (YTD). Jeśli natomiast kupiliśmy je pół roku temu, wówczas jesteśmy stratni -0,85%. 

Osoby, które kupiły akcje spółki 12 miesięcy temu, są natomiast na minusie aż 15,14%. 

Inwestorzy z podejściem długoterminowym, którzy nabyli akcje 5 lat temu, mają natomiast wypracowany zysk na poziomie 160,11%. 

Zobacz: Emerytury stażowe

Microsoft jeszcze nie wdrożył publicznie technologii AI ChatGPT, natomiast gdy to się stanie, akcje powinny wyraźnie wzrosnąć - przy założeniu, że wdrożenie odbędzie się bez przeszkód i kontrowersji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ