Abris kupuje firmę z branży technologii dla zarządzania nieruchomościami

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 49
Abris inwestuje w Global Technical Group - dostawcę rozwiązań w zakresie zarządzania nieruchomościami w Rumunii.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Abris inwestuje w Global Technical Group - dostawcę rozwiązań w zakresie zarządzania nieruchomościami w Rumunii.

Firma Abris Capital Partners, zarządzająca funduszami private equity w Europie Środkowej i Wschodniej, podpisała umowę nabycia większościowego pakietu akcji Global Technical Group, wiodącego dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie technologii zarządzania nieruchomościami w Rumunii. Abris Capital Partners, przy współpracy z założycielami - Fadi Rida i Mihai Stanescu - planuje przyspieszony rozwój Global Technical Group i jej ekspansję międzynarodową.

Global Technical Group jest integratorem technologii zarządzania i bezpieczeństwa nieruchomościami komercyjnymi na szybko rozwijającym się rumuńskim rynku. Grupa rozpoczęła działalność w 2007 roku od instalacji podstawowego sprzętu do zarządzania budynkami i stopniowo ewoluowała, stając się w Rumunii rozpoznawalnym dostawcą nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie ochrony i zarządzania tzw. inteligentnych budynków. Global Technical Group oferuje usługi w zakresie projektowania i instalacji urządzeń, dostarczania wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem oraz ochrony fizycznej obiektów komercyjnych.

Ofertę rozwiązań Global Technical Group w zakresie zarządzania nieruchomościami uzupełnia stworzone przez firmę zaawansowane i niezależne od rozwiązań sprzętowych oprogramowanie (takie jak CAVI i Share Alert), pozwalające na pełne zautomatyzowanie procesów związanych z utrzymaniem i administrowaniem budynkami. W ciągu ostatnich dwóch lat Global Technical Group zwiększyła swoje przychody ponad dwukrotnie, realizując dla klientów z sektora nieruchomości, bankowości i handlu detalicznego innowacyjne wdrożenia, które pomogły im migrować z tradycyjnych systemów ochrony i bezpieczeństwa na rozwiązania oparte na nowoczesnej technologii.

Abris będzie aktywnie wspierać firmę Global Technical Group w dalszym rozwoju własnego oprogramowania, rozszerzaniu jego zastosowania na inne branże i dotarciu na nowe rynki, wykorzystując przy tym wiedzę techniczną Global Technical Group w zakresie projektowania, instalacji, konserwacji i eksploatacji systemów ochrony.

- Spółki, które pozostawały kiedyś w kręgu zainteresowania funduszy venture capital, zaczynają być interesujące dla  funduszy private equity. Śledząc uważnie najnowsze trendy w regionie CEE zauważamy coraz więcej młodych, ciekawych firm z obszaru nowych technologii i systemów IT. Wyspecjalizowane umiejętności informatyczne, głęboka wiedza technologiczna i potencjał intelektualny stały się siłą napędową firm z naszego regionu na wczesnym etapie ich rozwoju. Z pewnością będziemy bardzo uważnie przyglądać się podmiotom takim jak Global Technical Group, z sektora nowych technologii, poszukując potencjalnych celów inwestycyjnych - powiedział Paweł Gieryński, partner zarządzający w Abris Capital Partners.

Global Technical Group jest ósmą inwestycją firmy Abris w ramach 502 milionów euro zebranych jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów na rzecz trzeciego funduszu wspierającego i rozwijającego interesujące projekty biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej i Polsce.

Transakcja jest uwarunkowana standardową procedurą uzyskania zgód władz antymonopolowych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ