8 mln zł na leczenie astmy. FindAir rozwija projekt "inteligentnego inhalatora"

findair
Fot. materiały prasowe
FindAir otrzymał dofinansowanie na projekt “Inteligentnego Inhalatora” o łącznej wartości 8 mln zł. Finansowanie w wysokości 5,9 mln uzyskano w ramach konkursu Szybka Ścieżka organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, drugą część kwoty zamierza pokryć samodzielnie oraz pozyskać od inwestorów prywatnych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

FindAir specjalizuje się w tworzeniu inteligentnych rozwiązań w leczeniu astmy. Spółka zajmuje się budowaniem hardware i software, które pozwalają na zbieranie danych od pacjentów na temat użycia leków stosowanych w leczeniu astmy i POCHP, zdalne monitorowanie pacjenta oraz komunikację z lekarzem. Rozwiązania proponowane przez FindAir znajdują zastosowania rynkowe w szpitalach i rozwiązaniach telemedycznych w całej Europie, szczególnie w takich krajach jak Holandia, Belgia czy Wielka Brytania.

Rosnąca potrzeba na inteligentne urządzenia w opiece zdrowotnej powoduje, że firma nieustannie rozszerza swoje portfolio produktów o rozwiązanie dedykowane pod nowe inhalatory. Dofinansowanie w ramach konkursu Szybka Ścieżka umożliwi spółce stworzenie nowej technologii oraz podstawę dla całej, nowej kategorii produktów, która włączona będzie już w sam system podawania leków. To wszystko, pozwoli na zwiększenie obecności produktów firmy FindAir w Europie i poza nią.

- Planujemy pójść o krok dalej i rozpocząć projektowanie podajników lekowych z inteligentnymi komponentami. Oczywiście teraz stoi przed nami szereg wyzwań, ponieważ ingerowanie w systemy podawania leków jest o wiele bardziej skomplikowane w porównaniu do naszych obecnych produktów, które są zewnętrznymi komponentami dołączonymi do inhalatorów. Jestem jednak przekonany, że uda nam się stworzyć to, co zaplanowaliśmy - mówi Tomasz Mikosz, współzałożyciel i CEO w FindAir.

System FindAir to zestaw narzędzi składający się z urządzenia FindAir ONE, który automatycznie zapisuje każde użycie inhalatora razem z liczbą dawek, miejscem i czasem oraz z danymi o okoliczności i lokalizacji, aplikacji mobilnej i platformy webowej. System pozwala usprawnić każdą zdalną konsultację oraz umożliwia łatwą współpracę lekarza z pacjentem. Stworzony jest dla podmiotów, które chcą zdalnie monitorować swoich pacjentów, prowadzących opiekę koordynowaną, jak i ośrodków badawczych w celu prowadzenia specjalistycznych badań dotyczących chorób układu oddechowego.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ