Zuzanna Sielicka-Kalczyńska z Whisbear polską uczestniczką programu Google Women Founders

Zuzanna Sielicka-Kalczyńska z Whisbear polską uczestniczką programu Google Women Founders
Zuzanna Sielicka-Kalczyńska z Whisbear została polską uczestniczką europejskiego programu Google Women Founders. Do programu zakwalifikowało się tylko 11 utalentowanych twórczyń startupów z całej Europy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zuzanna Sielicka-Kalczyńska jest założycielką i CEO polskiego startupu Whisbear, produkującego szumiące maskotki ułatwiające dzieciom zasypianie. Jest także bohaterką okładkową sierpniowego numeru My Company Polska.

Program Google for Startups Immersion: Women Founders oparty jest na wnioskach z bada­nia Female Founders Monitor, które opisuje wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się założycielki startupów. W ramach Women Founders 11 startupów założonych przez kobiety będzie miało okazję korzystać z wiedzy specjalistów i dostępu do produktów Google, który pomoże im zwalczać te przeciwności.

Wybrane uczestniczki pochodzą z 7 krajów. Oprócz Zuzanny Sielickiej-Kalczyńskiej z Whisbear, do programu zakwalifikowały się: Blanca Vidal z Deplace (Hiszpania), Lee Butz z District Technology (Wielka Brytania/Niemcy), Nina Julie Lepique z Femtasy (Niemcy), Francesca Hodgson z GoodBox (Wielka Brytania), Pavlina Zychova z MyStay (Czechy), Sarah Henley z NextUpComedy (Wielka Brytania), Kinga Jentetics z Publish Drive (Węgry), Zahra Shah z Seers (Wielka Brytania), Maria-Liisa Bruckert z SQIN (Niemcy) oraz Yael Shemer z Tulu (Izrael).

Google for Startups Immersion: Black Founders

Z kolei trwający przez 3 miesiące program Google for Startups Immersion: Black Founders przeznaczony jest dla startupów z Europy i Izraela, wśród których założycieli jest przynajmniej jedna osoba czarnoskóra, a ich firmy są liderami zmiany w swoich branżach. Dwanaście wyselekcjonowanych startupów z Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii będzie pracować nad rozwojem swojej firmy z doświadczonymi mentorami, specjalistami i inwestorami Google, a także skupi się na poszukiwaniu finansowania. Program pozwoli też założycielom rozwinąć zdolności przywódcze. 

Wśród założycieli i założycielek startupów, którzy zakwalifikowali się do programu w 2020 znaleźli się: 

z Wielkiej Brytanii: Rachael Corson z Afrocenchix, Christian Facey z AudioMob, Tomide Adesanmi z Circuit Mind, Osamudiamen Omoigiade z Deep.Meta, Jermaine Craig, z Kwanda, Elizabeth Nyeko z Modularity Grid, Charles Sekwalor z MoveMeBack, Joel Akwenuke z NewFade, Richard Robinson z Robin AI, Ivan Beckley z Suvera;

z Holandii: Christina Caljé z Autheos;

z Francji: Shirley Billot z Kadalys.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY