Zarząd Energopolu: Mamy nadzieję na rozwiązanie bieżących problemów spółki

fot. Adobe Stock fot. Adobe Stock
- Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki - poinformował w komunikacie przesłanym redakcji portalu mycompanypolska.pl zarząd spółki Energopol Szczecin.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 

- Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki - poinformował w komunikacie przesłanym redakcji portalu mycompanypolska.pl zarząd spółki Energopol Szczecin.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy jako pierwsi 4 lipca, zarząd Energopolu złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki. Dokument został przyjęty przez sąd 1 lipca, ale jak deklaruje zarząd, został on złożonoy 28 czerwca. 

- Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki, co może mieć wpływ na możliwość dalszego prowadzenia podstawowej działalności w sposób niezakłócony oraz możliwość dokonywania terminowych spłat wierzycieli - pisze w komunikacie zarząd spółki.

- Informujemy również, iż powiadomiliśmy o tym fakcie naszych kluczowych zamawiających oraz banki i odbyliśmy w ostatnich dniach z tymi podmiotami rozmowy mające na celu stworzenie sytuacji pozwalającej na dalsze kontynuowanie rozpoczętych inwestycji. Efekty tych spotkań napawają nadzieją, iż uda się w najbliższym czasie rozwiązać bieżące problemy spółki. Problemy te wynikają z konieczności realizacji kontrataków zawartych w latach 2015-2016 - dodaje.

Do tej pory do sprawy oficjalnie nie odniosła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jak wynika z ostatniego opublikowania sprawozdania finansowego spółki Energopol Szczecin, firma miała w 2017 roku 446,6 mln złotych przychodów i osiągnęła zysk na poziomie 3,2 mln złotych. Na koniec 2017 roku firma miała kredyty o wartości około 40 mln złotych. 

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY