Gospodarka

Energopol Szczecin złożył wniosek o upadłość likwidacyjną [TYLKO U NAS]

fot. Adobe Stock

Energopol Szczecin - firma budowlana zajmująca się obecnie m.in. realizacją części drogi ekspresowej S10, złożyła do sądu rejonowego w Szczecinie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej - dowiedział się portal mycompanypolska.pl.

Informację potwierdzili przedstawiciele sądu. Wniosek został złożony przez samą spółkę 1 lipca, ale nie został jeszcze rozpatrzony przez sędziego. Sprawie została już nadana sygnatura akt.

Do momentu publikacji artykułu nie udało nam się skontaktować z firmą Energopol Szczecin w celu uzyskania komentarza.

Obecnie Energopol Szczecin realizuje kilka dużych kontraktów drogowych. Chodzi m.in. o część układu drogowego przy autostradzie A6. W ostatnich tygodniach między Energopolem a GDDKiA zaistniał spór co do realizacji projektu. Zdaniem GDDKiA roboty przy budowie wiaduktu nad autostradą nie były realizowane, a łączne opóźnienia przekroczyły 70 dni. - Wykonawca został wezwany do wykonania określonych robót w ustalonych terminach. Wykonywanie zapisów tego wezwania będzie przez zamawiającego na bieżąco kontrolowane – komentował Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

Kolejny kontrakt drogowy Energopolu to obwodnica Wałcza - czyli część drogi ekspresowej S10. Budowa miała się zakończyć w 2018 roku, ale Energopol zawarł porozumienie z GDDKiA o przesunięciu terminu do końca maja br. Inwestycja nie została zakończona - roboty zostały wykonane w ok. 85 proc. Zdaniem Energopolu - prace miały się zakończyć jeszcze we wrześniu.

Energopol jest również wykonawcą nowego tunelu średnicowego w Łodzi. Prace miały rozpocząć się jeszcze w czerwcu. 

Jak wynika z ostatniego opublikowania sprawozdania finansowego spółki Energopol Szczecin, firma miała w 2017 roku 446,6 mln złotych przychodów i osiągnęła zysk na poziomie 3,2 mln złotych. Na koniec 2017 roku firma miała kredyty o wartości około 40 mln złotych. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?