Zamiast marketów Tesco będą biura i mieszkania. Wielka transakcja dewelopera

fot. Shutterstock fot. Shutterstock
Echo Investment sfinalizowało zakup trzech działek od spółek należących do grupy Tesco w Poznaniu, Łodzi i Krakowie. Łącznie na trzech działkach może powstać ok. 240 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej. Transakcja była warta blisko 42 mln EUR.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– W ostatnich latach pozyskiwanie świetnie zlokalizowanych, dużych działek było jednym z priorytetów Echo Investment. Bank ziemi w naszym posiadaniu gwarantuje nam możliwość budowania kompleksowych, doskonale zaprojektowanych i atrakcyjnych fragmentów miast. Co więcej, jako jedyni na rynku mamy doświadczenie w trzech sektorach rynku nieruchomości – mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym, które pozwala nam planować inwestycje w skali urbanistycznej, tak by wprowadzały funkcje, których w danej okolicy brakuje i by poprawiały jej zintegrowanie z miastem – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment, odpowiedzialna za dział inwestycji. 

Deweloper jest w posiadaniu także warszawskiej działki z centrum handlowym pierwszej generacji Tesco. Pod koniec ubiegłego roku deweloper odkupił od tej sieci handlowej teren w Warszawie przy ul. KEN,  obok stacji metra Kabaty. Obszar ten zostanie przekształcony w projekt „destination”. W miejscu ogrodzonego parkingu i obiektu handlowego powstanie wielofunkcyjna przestrzeń.

Deweloper zwiększa koncentrację na sektorze mieszkaniowym. Transakcja z Tesco zagwarantuje Echo Investment możliwość stworzenia miastotwórczych projektów z ponad 4 tys. mieszkań w kluczowych miastach Polski. Obecnie trwają prace projektowe. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY