Xbox Series X i Xbox Series S - znamy ceny nowych konsol

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Serwis Windows Central dotarł do cen zapowiadanych konsol od Microsoftu. Mocniejszy Xbox Series X będzie kosztował na amerykańskim rynku 499 dolarów, a słabszy Xbox Series S - 299 dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spekulacje dotyczące cen konsol piątej generacji trwają od dawna. Niektórzy przewidywali, że nowe urządzenia od Microsoftu mogą kosztować nawet ponad 3 tys. złotych. Windows Central poinformował, że nie będzie tak źle - Xbox Series X zadebiutuje na rynku dokładnie w tej samej cenie, w jakiej debiutował Xbox One, z kolei za Xboxa Series S zapłacimy w dniu premiery tyle, ile na start kosztował Xbox One S.

Oczywiście technologicznie - co pokazuje cena - przewagę ma Series X, który zapewni wydajność pozwalającą na grę w rozdzielczości 4K z 60 kl./s. Series S zaoferuje "jedynie" Full HD przy 60 kl./s. Ponadto konsola będzie pozbawiona napędu optycznego, dlatego nie będzie możliwe kupno używanych gier.

Portal "Spider's Web" zauważył, że metoda zamiany dolarów na euro, a następnie przeliczenie kwoty na złotówki jest zazwyczaj skuteczna, jeśli chodzi o szacowanie polskich cen. Dlatego, jeżeli i tym razem system się sprawdzi, będzie to oznaczać, że za Xboxa Series X zapłacimy ok. 2300 złotych, a za Xboxa Series S - 1400 złotych.

Microsoft już wcześniej potwierdził liczne przecieki, że urządzenia pojawią się na rynku w listopadzie. Choć dużo mówiło się o 6 listopada, nowego Xboxa kupimy 4 dni później - 10 listopada.

Wciąż nie znamy za to ceny i daty premiery PlayStation 5, konkurencyjnej konsoli od Sony. Jak spekulował Dusk Golem - zwykle dobrze poinformowany użytkowników forum ResetEra - PS5 ma być droższe od Xboxa. Serwis xboxygen podaje w tym kontekście kwotę 599 euro za wersję z fizycznym napędem, co w przeliczeniu na złotówki dawałoby ok. 2700 złotych. Japończycy już dawno zapowiedzieli event, podczas którego poznamy datę premiery oraz cenę, ale wciąż nie wiadomo, kiedy wydarzenie się odbędzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ