Ważne zmiany w rządzie. Jeszcze dziś decyzja prezydenta

Andrzej Duda, prezydent Polski,
Andrzej Duda, prezydent Polski, (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)
Nowy minister rozwoju i sportu, zmiany w ministerstwie rolnictwa i klimatu. Dziś o godz. 17 o szczegółach dymisji i powołań w radzie ministrów poinformuje prezydent.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według doniesień medialnych, stanowsko ministra rozwoju obehmie Piotr Nowak, były wiceminister finansów. Obecnie funkcję tą formalnie sprawuje premier. Nowak z rządu odszedł pod koniec grudnia 2020 roku. Od stycznia sprawuje funkcję doradcy szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz jest wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

Kolejna zmiana to ponowne utworzenie samodzielnego ministerstwa sportu. Funkcję ma objąć Kamil Bortniczuk, były współpracownik Jarosława Gowina, dziś związany politycznie z Adamem Bielanym.

Portal onet.pl informuje także o dymisji Michała Kurtyki z funkcji ministerstwa klimatu. Stanowisko miałaby objąć Anna Moskwa - była podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Obecnie pracuje ona w PKN Orlen jako dyrektor Biura Morskich Farm Wiatrowych.

Dymisja czeka także ministra rolnictwa, Grzegorza Pudę. Jego stanowisko ma zająć Henryk Kowalczyk. Był on ministrem rolnictwa w latach 2017-2019. W 2020 roku jego członkostwo w PiS zostało chwilowo zawieszone przez Jarosława Kaczyńskiego po tym, jak zagłosował przeciwko tzw. "piątce dla zwierząt". 

ZOBACZ RÓWNIEŻ