Virgin Orbit inwestuje w SatRev. Wycena polskiej firmy ma wynosić już 120 mln dolarów

Grzegorz Zwoliński, szef SatRev
Grzegorz Zwoliński, szef SatRev
Firma Richarda Bransona, Virgin Orbit, zaangażowała się finansowo w polski startup SatRev. Spółka miała włożyć w SatRev 5 mln dolarów, dzięki czemu wycena SatRev ma wynieść już 120 mln dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Inwestycja jest ostatnim etapem  partnerstwa strategicznego. W ramach inwestycji SatRev planuje zwiększyć skalę swojej konstelacji, wdrażając rozkładany na orbicie teleskop do końca 2023 roku. 

Przeczytaj także: Co szykuje Jeff Bezos?

SatRev z finansowaniem

- Z Virgin Orbit współpracujemy już od kilku lat, a teraz pogłębiamy tę współpracę. Dołączenie Richarda Bransona, twórcy Virgin Orbit do naszych inwestorów, to decyzja nie tylko strategiczna. Jestem przekonany, że osoba o takim doświadczeniu będzie dla nas ogromnym wzmocnieniem, wesprze nasz rozwój już zaawansowanych kompetencji globalnych i wzmocni naszą pozycję. Virgin Orbit pomoże nam wzmocnić kluczowe relacje z obecnymi i nowymi klientami oraz zapewni nam szybkość, rozmach i możliwości dostarczania długoterminowych rozwiązań. – powiedział Grzegorz Zwoliński, Prezes SatRev.

Polska firma rozpoczęła współpracę z Virgin Orbit w 2021 roku i od tego czasu rakieta Launcher One wyniosła na orbitę cztery satelity SatRev. 

SatRev został założony w Polsce w 2016 roku, aby skoncentrować się na rozwijającym się rynku kosmicznym. W czerwcu 2021 r. SatRev umieścił dwa satelity STORK-4 i STORK-5 Marta na niskiej orbicie okołoziemskiej, a w styczniu 2022 kolejne sześć. Satelity SatRev mogą być wykorzystywane w branżach, takich jak rolnictwo precyzyjne, ocena zasobów energetycznych, monitorowanie infrastruktury transportowej. Obecni inwestorzy to polskie fundusze VC, takie jak JR HOLDING, Infini, Newberg, Tech Invest Group i Kvarko (część programu finansowania start-upów naukowych NCBiR). 

ZOBACZ RÓWNIEŻ