Ubezpieczenia wzajemne dają firmom wiele możliwości. Rozmowa z Rafałem Kilińskim

Kuba Dobroszek i Rafał Kiliński
Kuba Dobroszek i Rafał Kiliński
Oferujemy tradycyjne rozwiązanie, implementowane na nowoczesny grunt. Szybciej, niż zakładaliśmy, przekroczyliśmy poziom miliarda złotych składki rocznej. Im większa baza tym trudniej o jej podwojenie, ale zmierzamy ku dalszym wzrostom - mówi Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Od ubezpieczeń wzajemnych zaczęły się wszelkiego rodzaju ubezpieczenia. - Chcemy promować ubezpieczenia wzajemne dla klientów korporacyjnych, bo dają duże możliwości firmom i są pewnego rodzaju alternatywą dla ubezpieczeń komercyjnych - wyjaśnia Rafał Kiliński. Jakie to możliwości? - Chociażby takie, że ubezpieczyciel wzajemny nie jest nastawiony na zysk - to organizacja non-profit. W naszej nomenklaturze nie ma czegoś takiego jak "zysk", jest tylko "nadwyżka", którą musimy oddać członkom partycypującym w jej wytworzeniu - dodaje prezes prezes TUW PZUW.

Z najnowszych danych organizacji wynika, iż zwroty składki dla ubezpieczonych wyniosły w tym roku 1,6 mln zł. O tym, jak należy odczytywać te informacje, dowiecie się z naszej rozmowy z Rafałem Kiliński. Wywiad odbył się podczas XXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ