To koniec Therapify. Polski startup kończy działalność

Twórcy Therapify
Twórcy Therapify
Oficjalnie 2 stycznia polski startup Therapify, jeden z pierwszych na rynku medtechów podejmujących temat zdrowia psychicznego, zamknął działalność. W czasie swojego istnienia pomógł łącznie 10 tys. pacjentom.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O likwidacji startupu poinformowali jego szefowie i założyciele: Łukasz Pstrong i Jan Pluta. Nie zdradzają jednak szczegółów, które stoją za zamknięciem firmy.

Łukasz Pstrong w serwisie Linkedin podziękował wszystkim pracownikom i osobom, które wspierały projekt. 

- To były cztere lata pełne ciężkiej pracy dla mnie j Iana Pluty oraz całego zespołu Therapify. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszego projektu. Zaczęliśmy w momencie, kiedy wszyscy śmiali się z naszego pomysłu, by opieka nad zdrowiem psychicznym była scyfryzowana i znacznie bardziej dostępna. Dziś nikt już temu nie zaprzecza - napisał. 

- Nawet, jeśli jako biznes zawiedliśmy, udało nam się zmienić rynek na lepsze. Mam nadzieję, że nasza konkurencja pokona kolejne mury "mentalne" i użyje swoich zasobów do rozwoju społeczeństwa - dodał. Jak zaznaczył Pstrong, to nie koniec jego pomysłów na biznes.

Przeczytaj także: oto najlepsze polskie medtechy

Therapify. Historia firmy

Aplikacja Therapify powstałą w 2019 roku z inicjatywy Damiana Markowskiego (odszedł z firmy w grudniu 2021 roku), Łukasza Pstronga oraz Jana Pluty. Pozwalała na rezerwację wizyty u psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów, ale także dysponowała modułem pozwalającym na monitorowanie postępów leczenia czy też wykonywanie zadań domowych. Ponadto lekarze mieli dostęp do systemu obsługi pacjenta czy też kalendarza. 

Therapify przeszło przez cztery rundy finansowania. W firmę zainwestowały m.in. fundusze Overkill.VC, Kogito Ventures oraz RKKVC czy firma Brandmed, a także grupa 16 aniołów biznesu, w tym Maciej Noga, członek rady nadzorczej grupy Pracuj oraz Wiktor Schmidt, współzałożyciel Netguru. Startup w październiku 2020 r. trafił także do programu InCredibles Sebastiana Kulczyka. Firma planowała także ekspansję międzynarodową. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ