Świetny ultrabook w przystępnej cenie? To możliwe

Świetny ultrabook w przystępnej cenie? To możliwe
W biznesowych laptopach najważniejsze są cechy użytkowe: funkcjonalność, mobilność, solidność. Do tego grona urządzeń zaliczają się ultrabooki MSI Modern 14, które są nie tylko lekkie i wytrzymałe, ale dodatkowo gwarantują doskonałe osiągi, dzięki zastosowanym w nich najnowszych układach Intela z rodziny Comet Lake.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nie da się ukryć, że firma MSI słynie z doskonałych, bardzo wydajnych laptopów gamingowych o funkcjonalnym i nowoczesnym designie, wyposażonych w najnowsze i najszybsze podzespoły. Gracze tego potrzebują. Tyle że ostatnio częściej laptopy służą nie rozrywce, lecz pracy. Szczególnie w czasach, gdy zdecydowanie wzrosła liczba zdalnych pracowników. W przypadku tego licznego grona dobry, biznesowy laptop staje się wręcz niezbędnym narzędziem. Za dobry przykład mogą posłużyć laptopy MSI Modern 14, charakteryzujące się smukłą, dobrej jakości obudową. Co ważne, to urządzenia wydajne, w których zastosowano najnowsze technologie, w tym szybkie procesory firmy Intel z rodziny Comet Lake, które oszczędnie gospodarują energią, co jest cenną cechą w przenośnym urządzeniu. 


Lekki, ultramobilny, biznesowy

Jeśli, w ramach pracy zdalnej, często przemieszczamy się z naszym laptopem, docenimy bardzo małą wagę ultrabooków MSI Modern 14. Cała konstrukcja waży bowiem zaledwie 1,18 kg. Co więcej, wygląd obudowy tego komputera jest stonowany, minimalistyczny oraz elegancki. To estetyka, która trafi w gust niemal każdego. Mało tego, pokrywa laptopa zbudowana jest z zastosowaniem szczotkowanego aluminium, a to rozwiązanie, jakie spotykamy w urządzeniach z najwyższej półki. Ładnie prezentują się też wąskie ramki, które otaczają 14-calowy ekran. To bardzo nowoczesny i biznesowy styl, co stanowi interesującą nowość, uzupełniającą “gamingową stajnię” laptopów MSI. Nowe propozycje MSI oznaczają, że pojawia się nowy, mocny gracz na rynku notebooków biznesowych w Polsce.

 

Maksymalna wydajność to podstawa dla przedsiębiorców

Sam wyświetlacz pokazuje obraz w rozdzielczości FullHD, czyli 1920 na 1080 pikseli. To parametry, które pozwalają na swobodną pracę, zarówno z pakietami biurowymi, jak i bardziej skomplikowanym oprogramowaniem, np. do składu komputerowego lub obróbki grafiki. Oczywiście w codziennej pracy ważny jest nie tylko porządny ekran, lecz również odpowiednia wydajność. Tę gwarantują zastosowane w ultrabookach Modern 14 najnowsze procesory Intela. W podstawowym wariancie pracuje procesor Intel® Core™ i5-10210U, który w praktyce pozwala bez problemu pracować z większością aplikacji, w tym nawet z rozbudowanymi arkuszami kalkulacyjnymi albo dużymi bazami danych. Jeśli jednak procesor i5 dla kogoś jest niewystarczający, można też zdecydować się na wariant z mocniejszym „sercem” - to układ i7 dziesiątej generacji o oznaczeniu 10510U.

Procesory te współpracują z szybką pamięcią DDR4, która w standardzie ma pojemność 8 GB, ale w razie potrzeby można ją zwiększyć nawet do 64 GB. Dzięki temu, gdy nasze potrzeby wzrosną, nie musimy kupować nowego notebooka - wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowe “chipy” pamięci. Przykładowo, gdy w naszej pracy musimy korzystać z dużych baz danych, obszernych arkuszy kalkulacyjnych lub zajmować się edycją fotografii w dużej rozdzielczości, ta łatwość rozbudowy notebooka MSI okaże się bezcenna. Miejsca na dane też jest oczywiście pod dostatkiem, bowiem standardem jest dysk SSD o pojemności 512 GB, pracujący w oparciu o interfejs M.2 – to gwarancja odczytu i zapisu danych z dużą prędkością.

Dobrą wydajność gwarantuje też układ graficzny zintegrowany z procesorem z rodziny Comet Lake. To naprawdę dobra karta graficzna, która po intensywnym dniu pracy, pozwala nam odpocząć i bez problemów uruchomić ulubione gry, także te o ponadprzeciętnych wymaganiach. To już nie jest prosty układ graficzny, jaki znamy ze starszych procesorów Intela. Bardziej wymagający użytkownicy mogą jednak zdecydować się na wariant z zewnętrznym układem GeForce MX250, który ma na pokładzie 2 GB pamięci graficznej GDDR5. To rozwiązanie, które pozwoli nie tylko na prace graficzne czy z materiałami wideo, ale także na uruchomienie wyjątkowo wymagających gier, choć pewnie nie zawsze z maksymalnymi detalami i ustawieniami. W końcu Modern 14 to laptop przeznaczony przede wszystkim dla biznesu.

Pracuj zdalnie - szybko i wygodnie

Na tym jednak nie koniec. W codziennej pracy, szczególnie zdalnej, bardzo ważne są bowiem możliwości łączenia się z sieciami lokalnymi i internetem. Co oferuje ultrabook MSI? Mamy łączność WiFi bazującą na układzie Intela (standard AC) oraz moduł Bluetooth w wersji 5.0. W pierwszym przypadku możemy swobodnie korzystać z szybkiej sieci bezprzewodowej, co jest ważne, gdy pracujemy w chmurze. Szybkie łącze oznacza komfort pracy ze zdalnymi plikami, a także łatwość dostępu do dużych zbiorów danych (np. zdjęć w wysokiej rozdzielczości albo materiałów wideo). Najnowsza wersja interfejsu Bluetooth pozwala zaś wykorzystywać szybkie urządzenia podłączane bezprzewodowowo - nie tylko sluchawki czy głośniki, ale także kamery albo zewnętrzne nośniki danych.

Sporo jest też przeróżnych portów, które pozwalają łatwo podłączyć urządzenia zewnętrzne: zainstalowano dwa złącza USB 3.0 (czyli szybkie), a ponadto dwa kolejne w standardzie USB Type-C. Jest też wyjście HDMI do podłączenia m.in. monitora, a także złącze dla słuchawek i mikrofonu oraz czytnik kart SD. Mamy też, co docenimy w trakcie wideokonferencji – kamerkę internetową o rozdzielczości 720p. To bardzo ważne, bo nadal trudno o zakup niedrogiej, ale dobrej jakości kamery, z której można by skorzystać w trakcie zdalnej pracy.

Ultrabook dla biznesu

Ultrabooka MSI Modern 14 można już kupić w większości dużych sklepów z elektroniką. Dostępny jest w wielu wariantach, a ceny zaczynają się od około 3400 zł – w przypadku wersji z procesorem Intel i5 oraz zintegrowaną kartą graficzną. Trudno w tej cenie znaleźć urządzenie o podobnej jakości, funkcjonalności i wyposażeniu, na dodatek od początku stworzone z myślą o biznesie. Laptopy MSI Modern 14 są lekkie, więc doskonale nadają się do pracy mobilnej. Mimo małej wagi i zwartej obudowy, mają jednak duży, 14-calowy ekran i wygodną klawiaturę, więc sprawdzą się też w domowym biurze, gdy pracujemy przez cały dzień. To ważne w czasach, gdy coraz mniej jesteśmy przywiązani do swojego biurka w siedzibie firmy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ