Sieć Play zmienia właściciela

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Francuska Grupa Iliad złożyła ofertę przejęcia wszystkich udziałów w firmie Play Communications, czyli jedynego udziałowcy sieci Play w Polsce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Francuska firma poinformowała, że podpisała wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PCSA, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego PCSA wynoszącego 40,2 proc. akcji (w cenie 39 zł za jeden udział). Złożona oferta zapewni iliad większościowy udział miejsc w Radzie Dyrektorów Play Communications. Grupa Iliad ogłosiła także wezwanie do sprzedaży udziałów spółki Play notowanych na warszwskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Play w komunikacie giełdowym ujawnił, że pierwsza, niewiążąca oferta przejęcia 100 proc. akcji spółki została złożona 10 sierpnia br. Od tego momentu rozpoczęło się badanie due diligence. Zakończyło się ono sukcesem i 21 września spółka należąca do Iliad ogłosiła wezwanie na sprzedaż 254,63 mln akcji Play w cenie 39 zł za sztukę. Oznacza to, że potencjalnie francuska firma za przejęcie Play zapłaci niemal 10 mld złotych.

W wezwaniu nie wskazano minimalnej liczby akcji, którą chce przejąć Grupa Iliad. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji rozpocznie się 16 października a zakończy się 17 listopada br. 

Grupa Iliad zatrudnia 11 000 pracowników oraz posiada 26 milionów klientów we Francji i Włoszech

- Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem – powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu Play, komentując transakcję.

- Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek – powiedział Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy iliad, komentując ofertę przejęcia pakietu kontrolnego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY