Schneider Electric rozwija SE Ventures. To fundusz inwestycyjny, który wyda miliard euro na startupy

Schneider Electric
Schneider Electric, fot. Shutterstock
Zamiast 500 mln euro - 1000 mln na startupy, które chcą przyczynić się do poprawy świata - tyle w najbliższym czasie wyda SE Ventures, fundusz inwestycyjny stworzony przez Schneider Electric. Schneider poinformował właśnie o podwojeniu kwoty, którą będą mieli do dyspozycji zarządzający.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

SE Ventures ogłosił utworzenie nowego programu finansowania o wartości 500 mln euro, dzięki czemu staje się jednym z największych funduszy VC zajmujących się technologiami klimatycznymi i przemysłowymi. Działanie to, wspierane przez Schneider Electric, opiera się na sukcesie programu z 2018 roku (Fund I), dzięki któremu SE Ventures osiągnęło poziom 1 mld euro zaangażowanego kapitału.

Nowy program (Fund II) został uruchomiony w styczniu 2023 roku, aby podwoić sukces SE Ventures jako akceleratora dla firm wyznaczających nową jakość w technologiach dotyczących klimatu, przemysłowej sztucznej inteligencji, mobilności, prop-tech (technologii w nieruchomościach) i cyberbezpieczeństwie. 

Przeczytaj również: Oto najlepsze polskie startupy

SE Ventures, nowy projekt od Schneider Electric

– Żyjemy w świecie, który stoi w obliczu kryzysów na trzech podstawowych poziomach: energii, gospodarki i klimatu – przypomina Nadège Petit, Chief Innovation Officer w Schneider Electric. – Nigdy nie było większej potrzeby transformacji ani większej możliwości wywierania pozytywnego wpływu. Wpływu, który kształtujemy poprzez wprowadzanie innowacji na trzy podstawowe sposoby: elektryfikację, digitalizację i dekarbonizację. Poprzez uruchomienie nowego programu, który jest kontynuacją naszej strategii alokacji kapitału do ekosystemu start-upów, wzmacniamy nasze zaangażowanie w przyszłość, w której innowatorzy ze śmiałymi rozwiązaniami i firmy ze śmiałymi ambicjami wspólnie mają dostęp do zasobów, narzędzi i partnerów, których potrzebują, aby stworzyć jeszcze lepszą przyszłość. 

SE Ventures do tej pory zaangażowało się finansowo w 40 startupów i 7 innych funduszy oraz współpracując z ponad 200 kolejnymi startupami. 

– SE Ventures i Schneider Electric wspólnie budują lepszą przyszłość, inwestując w duże, przełomowe pomysły, które przyspieszają realizację światowego programu zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zapewniając lepsze wyniki biznesowe przedsiębiorstw. Cieszymy się, że możemy współpracować ze Schneider Electric w ramach kolejnej odsłony projektu, czyli Fund II, dzięki czemu SE Ventures może nadal oferować niezrównaną wartość dla ekosystemu startupów, zapewniając głębokie zrozumienie środowiska biznesowego i zdolność do przyspieszania rozwoju firm. To czyni nas idealnym partnerem dla założycieli startupów na całym świecie – mówi Amit Chaturvedy, Global Head i Managing Partner, SE Ventures. 

Kto zarządza SE Ventures

SE Ventures jest kierowany przez Amita Chaturvedy'ego, globalnego szefa i partnera zarządzającego funduszu. Wspierają go partnerzy generalni Grant Allen i Varun Jain – doświadczeni profesjonaliści mający ponad 40-letnie doświadczenie w inwestowaniu w innowacyjne firmy i rozwoju biznesu korporacyjnego. 

SE Ventures powiększa obecnie swój międzynarodowy zespół. Oprócz platformy VC SE Ventures posiada dział zajmujący się inkubacją prowadzony przez Gregoire Viasnoffa. Jego celem jest finansowanie innowacyjnych pomysłów i zespołów. 

SE Ventures działa jako strategiczny akcelerator komercyjny dla takich firm jak Augury, Claroty, Aquant, AutoGrid, Enable, Kojo, Poka, Proterra, Scandit, Volta i innych startupów zajmujących się zrównoważonym rozwojem i technologiami przemysłowymi. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ