Disney szuka osoby, która doprowadziła do wycieku scenariusza Ant-Man

Disney chce znaleźć osobę, która udostępniła scena
Disney chce znaleźć osobę, która udostępniła scenariusz w sieci / Fot. Marvel Studios
Google i Reddit zostali wezwani do udostępnienia danych na temat umieszczenia scenariusza na ich stronach internetowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Disney otrzymał nakazy sądowe, zgodnie z którymi przedsiębiorstwa muszą przekazać wszelkie informacje, które pozwolą na zidentyfikowanie osoby lub osób, które opublikowały scenariusz. 

Zgodnie z nakazami firmy Google i Reddit muszą udostępnić te informacje do 24 marca w biurze prawnym Disneya, Latham & Watkins LLP w San Francisco.

Scenariusz, który wyciekł do sieci, pojawił się na forum Reddit w styczniu br., mniej więcej trzy tygodnie przed premierą filmu w Europie i Azji. Trzecia część sagi Ant-Man odniosła na całym świecie sukces kasowy, osiągając łączny dochód w wysokości 448 milionów dolarów. 

Z dokumentów wynika, że osoba odpowiedzialna za przeciek wykorzystała Google Docs do udostępnienia scenariusza.

Nakazy zostały wydane na wniosek Matthew Slatoffa, wiceprezesa ds. globalnego bezpieczeństwa i ochrony treści w Marvel Studios LLC, którego Disney nabył w 2009 roku.

Firma Reddit zobowiązuje się do ochrony prywatności naszych użytkowników - oświadczyła firma w przesłanej wiadomości e-mail. Mamy rygorystyczne procedury oceny wniosków prawnych i sprzeciwiamy się im tylko wtedy, gdy uważamy to za uzasadnione. 

Reddit odmówił dalszych komentarzy. Z kolei Google nie udzielił komentarza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ