Santander Leasing został partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Santander Leasing podpisał umowę o współpracy z Accelpoint w ramach programu AccelUp, którego celem jest globalna akceleracja innowacyjnych technologii finansowych, ubezpieczeniowych i telekomunikacyjnych wśród start-upów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wsparcie obejmuje możliwość pozyskania dofinansowania do 200 tys. zł oraz wsparcie business know-how w postaci 100 godzin konsultacji w dziedzinie technologii, biznesu, projektowania oraz prawa. Startupy, które widzą szansę we współpracy z Santander Leasing, mogą aplikować do programu AccelUp, którego trzecia runda rekrutacji trwa do 30 czerwca.

AccelUp to program prowadzony przez spółkę Accelpoint. Umożliwia współpracę pomiędzy korporacjami a start-upami, które oferują innowacyjne i gotowe do wdrożenia usługii rozwiązania. Start-upy z branży finansowej, ubezpieczeń i telekomunikacji, którym uda się zakwalifikować do programu, mogą liczyć na bezpośrednie i bezzwrotne finansowaniedo kwoty 200 000 zł na realizację wspólnego projektu z wybranym partnerem.

- Akceleratory startupów przeżywają w naszym kraju boom, aż 24 proc. startupów, które pozyskały finansowanie, znalazło je dzięki pomocy akceleratorów (raport „Polskie Start-upy 2018”). To dwukrotnie więcej niż w 2017 r. Jeżeli dodamy do tego fakt, że na pomoc krajowego akceleratora wskazują startupy jako jednego z podstawowych warunków sukcesu (ponad 40 proc. wskazań badanych startupów), to widać jak ważną rolę pełnią takie firmy jak AccelUp – mówi Tomasz Jąder, prezes zarządu Santander Leasing. – Santander Bank jest obecny na tym rynku już dłuższy czas, nasza spółka chce także uczestniczyć w tym rozwoju. Swobodny przepływ informacji, wymiana doświadczeń to obecnie kluczowe warunki do powstania nowoczesnej, innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy. Obniżanie barier i kosztów dostępu do wiedzy jest szczególnie ważne na początkowym etapie rozwoju startupów. Santander Leasing od lat współpracuje z młodymi przedsiębiorstwami, głównie jako firma finansująca inwestycje startupów. Myślę, że to dobry czas, żeby tą współpracę przenieść na inny poziom, już nie tylko jako firma leasingowa, ale także jako partner w biznesie. Mam nadzieję, że dzięki tegorocznej edycji programu usłyszymy niebawem o kolejnych spektakularnych sukcesach polskich startupów – dodaje.

- Accelpoint staje się coraz silniejszym graczem w obszarze akceleracji projektów fintech. Witamy w naszym gronie kolejnego Partnera, Santander Leasing i, nie czekając, zapraszamy startupy do aplikowania w  3 rundzie programu AccelUp. Udział w programie otwiera nowe możliwości rozwoju i globalnej współpracy, a także dostęp do międzynarodowego know-how i konsultacji z naszymi wybitnymi ekspertami - mówi Maciej Majewski, Head of AccelUp Acceleration. 

Program akceleracyjny AccelUp oparty jest na intensywnej współpracy dojrzałych startupów oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia, których innowacyjne rozwiązania produktowe czy usługowe mogą znaleźć zastosowanie w zidentyfikowanych potrzebach Santander Leasing oraz pozostałych partnerów projektu. Dodatkowo program gwarantuje możliwość prezentacji rozwiązania danego start-upu przed globalnymi funduszami VC, w tym Santander InnoVentures. Aby wziąć udział w programie akceleracji produkt musi rozwiązywać problemy z obszaru FinTech, InsurTech lub telekomunikacji, być innowacyjny i gotowy do wdrożeniana rynek, mieć potencjał do ulepszenia go we współpracy z wybranymi partnerami korporacyjnymi, a sama firma musi być zarejestrowana na terenie Polski.

Program AccelUp powstał we współpracy i jest realizowany z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – “Programy Akceleracyjne”. 

Partnerami programu w 2020 r. są także Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank, AXA Partners, Relyon IT Services i Orange Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ