Rozszerzona opieka zdrowotna w miejscu pracy 

Luxmed
Luxmed, fot. Shutterstock
Znalezienie pracownika na ogół nie stanowi problemu. Inaczej wygląda już kwestia poszukiwania dobrego pracownika. W budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa troszczącego się o kadrę pomocne jest stosowanie benefitów pozapłacowych, wśród których najbardziej pożądana jest opieka medyczna. Korzyści są zresztą znacznie większe – zdrowy pracownik to zdrowa firma, mniej zwolnień lekarskich i wyższa efektywność.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 10/2023 (97)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Opieka medyczna? POZ nie wystarczy

Pomimo starań personelu medycznego, kontakt z publiczną służbą zdrowia często wiąże się z długim okresem oczekiwania i koniecznością załatwiania wszystkiego na własną rękę. Z tego powodu osoby poszukujące zatrudnienia dużo chętniej złożą CV w podmiocie, który proponuje im dostęp do prywatnego abonamentu na usługi medyczne.

Wiele przedsiębiorstw oferuje już swoim pracownikom nieodpłatną opiekę medyczną, ale najczęściej koncentrując się na lekarzu pierwszego kontaktu i kilku wybranych specjalistach. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że dbałość o dobrą kondycję kadry jest już standardem. Firma, która go nie spełnia, nie jawi się jako solidny pracodawca i raczej nie ma szans na wykwalifikowany personel.

Co zatem zaproponować kandydatom i jak utrzymać wieloletnich pracowników? Dobrym pomysłem jest zaoferowanie czegoś więcej niż konkurencja. W zakresie prywatnego pakietu medycznego jest to opieka szpitalna.

Prywatna opieka szpitalna – korzyść dla pracownika i pracodawcy

Niejeden pacjent publicznej służby zdrowia z niedowierzaniem prosił w rejestracji o powtórzenie terminu planowanego zabiegu. O ile wizyta u specjalisty poza NFZ nie nadszarpnie nadmiernie domowego budżetu, to na prywatne leczenie szpitalne mało kto może sobie pozwolić. I tutaj właśnie pojawia się szansa dla pracodawców, pragnących zaoferować coś specjalnego.

Rozwiązaniem może być Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED – Pełna Opieka. W przypadku koniecznej hospitalizacji pracownik nie jest już skazany na długie kolejki. Wystarczy, że zadzwoni do Koordynatora Opieki Szpitalnej, który zorganizuje sprawnie cały proces leczenia. Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED – Pełna Opieka obejmuje zabiegi pilne i planowe, a także w nagłych przypadkach pomoc 24/7. Ubezpieczenie w ramach pakietu Pełna Opieka zapewnia kompleksową opiekę od diagnostyki przedzabiegowej przez hospitalizację na oddziale niezabiegowym aż po rehabilitację pozabiegową oraz późniejszą opiekę w czasie rekonwalescencji. 

Korzyści dla pracownika są więc oczywiste – a co z pracodawcą? Oczywistością jest, że chory pracownik to pracownik nieefektywny – nawet jeśli pomimo swojego stanu wykonuje powierzone mu obowiązki. 

Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED – Pełna Opieka daje jeszcze więcej. Opieka koordynatora usprawnia procedury i prowadzi do powrotu do zdrowia jak najkrótszą drogą. Możliwość skorzystania z leczenia szpitalnego w szpitalach Grupy LUX MED oraz w placówkach współpracujących w całej Polsce dodatkowo wpływa na komfort świadczeń, po które nie trzeba jechać daleko.

Podczas konstruowania oferty pracy i w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, warto mieć w zanadrzu argument nie do podważenia: zdrowie. Prywatna opieka szpitalna jest wyrazem troski o pracownika, w tym rachunku nie ma strat – każda strona wygrywa.

 

Aby uzyskać pełną ofertę, wystarczy zadzwonić do przedstawiciela LUX MED Ubezpieczenia w wybranym regionie

www.luxmed.pl/dla-firm/kontakt

My Company Polska wydanie 10/2023 (97)

Więcej możesz przeczytać w 10/2023 (97) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X