Robot-Covid usprawni pobieranie wyników testów na koronawirusa. Rozwiązanie jest darmowe

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Za akcją Robot-Covid stoi firma First Byte, świadcząca m.in. usługi doradcze w zakresie optymalizacji i wydajności procesów IT. Najnowsze rozwiązanie to odpowiedź na rosnące potrzeby służby zdrowia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Publikujemy oświadczenie wystosowane przez przedsiębiorstwo:

W ostatnim czasie lawinowo przybywa zakażonych koronawirusem. System opieki zdrowotnej robi wszystko co może. Personel medyczny jest wyczerpany. Gdy dowiedzieliśmy się, jaki jest ogrom pracy administracyjnej związanej z obsługą testów na obecność Covid-19 i ich dystrybucją, postanowiliśmy działać. Po doniesieniach medialnych oraz kontaktach z lekarzami, którzy skarżą się na dużą ilość biurokracji związanej z obsługą zleceń odnośnie testów na obecność koronawirusa, zdecydowaliśmy się opracować i bezpłatnie udostępnić gotowy scenariusz, który częściowo może odciążyć personel medyczny podczas pobierania ich wyników. Scenariusz został opracowany przy wsparciu jednej z sieci placówek medycznych, gdzie robot pracuje już od jakiegoś czasu.

Dodatkowo jako właściciel narzędzia Wizlink zdecydowaliśmy się na udostępnienie bezpłatnej licencji na oprogramowanie Wizlink Designer do 31 maja 2021 roku dla chętnych placówek medycznych oraz pracowników służby zdrowia, która to licencja jest potrzebna do uruchomienia wspomnianego scenariusza. Tu zakładamy, że do końca maja 2021 pandemia osłabnie a całe społeczeństwo i w tym służba zdrowia, odetchną. W ramach otrzymanej licencji można też tworzyć i uruchamiać inne scenariusze dla robota.

Samo sprawdzenie wyników testów przez robota przyniesie dużą oszczędność czasu. Dodatkowo pojawia się perspektywa rozbudowy takiego scenariusza o konkretne wymagania danej placówki czy praktyki. Przykładowo: plik Excel z wynikami zebranymi przez robota może być zaimportowany do systemu medycznego działającego w ramach jednostki, co pozwoli zobaczyć wynik w głównym systemie, bez konieczności logowania się do systemu.

Działanie robota wspierającego lekarzy w pobieraniu wyników zleceń testu na obecność koronawirusa:

1. Przygotowanie przez lekarza POZ pliku Excel zawierającego w kolejnych wierszach numery PESEL do sprawdzenia wyników pod kątem obecności koronawirusa
2. Uruchomienie robota
3. Ręczne zalogowanie się lekarza do portalu gabinet.gov.pl za pomocą preferowanej formy logowania
4. Wprowadzenie przez robota kolejno numerów PESEL w pliku Excel do podstrony z wynikami testu na obecność koronawirusa i zapisywanie przez niego wyników w pliku Excel
5. Zapisywanie przez robota wyników na dysku komputera do wglądu dla lekarza po sprawdzeniu wszystkich numerów PESEL
6. Udostępnienie podglądu wyników lekarzowi wraz z możliwością zaimportowania plików do innych systemów

Szczegóły dotyczące tego, jak skorzystać z akcji Robot-Covid znajdziecie na stronie internetowej firmy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ