Pracuj Ventures postawi na Ukrainę

Pracuj Ventures
Pracuj Ventures, fot. materiały prasowe
Do zespołu Pracuj Ventures funduszu inwestującego w startupy z obszaru HR oraz corporate learning dołączył Mykola Mykhaylov. Jako dyrektor inwestycyjny będzie odpowiedzialny za działania oraz rozbudowę portfolio funduszu na rynku ukraińskim.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak podaje Pracuj Ventures, fundusz postrzega ukraiński rynek HR Tech, jako bardzo perspektywiczny i jeszcze w niewielkim stopniu odkryty przez inwestorów europejskich. Fundusz przygotowuje się do jego intensywnej eksploracji.  

Startupy z Ukrainy

Według danych prezentowanych przez Outsourcing Portal Ukraina może pochwalić się prężnym sektorem technologicznym i obiecującą sceną start-upów. Ukraiński rynek IT urósł dwukrotnie w ciągu ostatnich czterech lat, osiągając pułap 184 700 specjalistów IT, według badań przeprowadzonych przez N-iX w 2019 roku. W globalnym rankingu ekosystemu startupów “Startup Blink Raport 2020”, Ukraina zajęła 29 miejsce wśród 100 krajów najbardziej przyjaznym startupom. W porównaniu z rokiem 2019 Ukraina awansowała zatem o dwie pozycje, dzięki czemu znalazła się w pierwszej 30 ekosystemów świata .  

- Wiele powstających na Ukrainie startupów szuka od razu swojej szansy na rynku amerykańskim, ale jesteśmy przekonani, że jest dla nich miejsce również na rynku europejskim, w tym polskim. Mykola ma doskonałą znajomość potrzeb pracodawców i pracowników zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, więc ma też cenną dla startupów wiedzę, jakie innowacyjne rozwiązania HR Tech są potrzebne i mają szansę sprawdzić się na także w naszym regionie  – komentuje Paweł Leks, partner zarządzający Pracuj Ventures.

Pracuj Ventures rośnie w siłę

Mykola Mykhaylov od blisko 15 lat jest związany z obszarem HR-tech. Od 2007 do 2021 roku pełnił funkcję CEO należącego do Grupy Pracuj ukraińskiego serwisu rekrutacyjnego Rabota.ua, a w latach 2014 – 2020 również zasiadał w zarządzie Grupy. Był także dyrektorem zarządzającym eRecruiter – internetowej platformy do zarządzania rekrutacjami i bazą kandydatów w modelu SaaS (Software-as-a-Service). 

- Przez ostatnie 12 miesięcy przyjrzeliśmy się około 350 startupom działającym w obszarze HR na polskim rynku. Niektóre z nich właśnie teraz mają swoje 5 minut, ponieważ „nowa normalność” wpływa na zainteresowanie firm ich usługami - mówi w wywiadzie z mycompanypolska.pl Paweł Leks, partner zarządzający Pracuj Ventures.

- Mykola przez kilka lat pełnił rolę dyrektora zarządzającego eRecruiter – najczęściej wykorzystywanego w Polsce systemu do rekrutacji należącego do Grupy Pracuj, który wyrósł ze środowiska startupowego. Zna bardzo dobrze perspektywę founderów startupów i wyzwania z jakimi się borykają. Co więcej, mamy już kilkuletnią historię współpracy i znamy Mykolę jako prężnego i efektywnego menadżera, który dobrze rozumie uwarunkowania rynku pracy – dodaje Maciej Noga, partner zarządzający Pracuj Ventures oraz przewodniczący rady nadzorczej Grupy Pracuj. 

Wśród spółek, które obecnie posiada w swoim portfelu Pracuj Ventures są: Gamfi, Gymsteer, Inhire.io, Kadromierz, Sherlock Waste, Wandlee oraz Worksmile. Ostatnio Pracuj Ventures zwiększył swoje udziały w Gamfi – rozwiązaniu zwiększającym motywację i zaangażowanie w całym cyklu życia pracownika dzięki grywalizacji - zapewniając drugą rundę finansowania związaną z dalszym rozwojem firmy. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY