Poznaj 4 "niepopularne" zasady na zostanie milionerem

Poznaj 4 "niepopularne" zasady na zostanie milionerem
Większość ludzi bogatych kieruje się tymi zasadami. Warto je znać i wprowadzić w życie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Vivian Tu to była traderka z Wall Street, która obecnie jest ekspertką w dziedzinie handlu, pedagogiem, gospodarzem podcastów i założycielką społeczności Your Rich BFF. Jej nowa książka "Rich AF: sposób myślenia o zwycięstwie, który zmieni twoje życie" to przewodnik po finansach osobistych dla nowego pokolenia. Tu prowadzi kanały na TikToku, YouTube, LinkedIn i Instagramie.

Vivian Tu została milionerką w wieku 27 lat i ostatnio podzieliła się kilkoma zasadami, które jej zdaniem są przestrzegane przez większość bogatych ludzi. Reszta społeczeństwa? Niestety, pozostali niekoniecznie stosują się do poniższych porad.

Jak zostać milionerem w młodym wieku

1. Nie martw się o to, by imponować ludziom

Bogaci ludzie inwestują większość swojej siły nabywczej w kupowanie aktywów (rzeczy, które z czasem przynoszą im pieniądze) zamiast pasywów (rzeczy, które z czasem kosztują ich pieniądze).

Zamiast kupować na przykład błyszczącego Lamborghini, które traci jedną trzecią swojej wartości, jak tylko wyjedziesz nim z salonu, prawdziwie bogata osoba weźmie tę samą sumę pieniędzy i kupi nieruchomość na wynajem.

Nie obchodzi ich, co myślisz o ich decyzji, czy jesteś pod wrażeniem, czy nie. Są zadowoleni, kiedy mogą natomiast inkasować twoje wpłaty na czynsz i wynajem, i pozwolić ci spłacać ich hipotekę.

2. Miej mentalność dostatku

Wiele osób ma mentalność niedostatku — ciągłe uczucie, że nigdy nie będziemy mieć wystarczająco dużo pieniędzy, że jesteśmy o krok od katastrofy i musimy gromadzić każdy ostatni grosz.

Problem z taką mentalnością polega na tym, że może sprawić, że ludzie staną się bardzo konkurencyjni wobec innych osób w podobnej sytuacji finansowej. Tak więc masz ludzi na dole piramidy, którzy spędzają cały swój czas i energię na walce ze sobą o zasoby, zamiast próbować obalić tych na szczycie.

Bogaci ludzie mają mentalność dostatku. Ponieważ wiedzą, że będą w stanie opłacić swoje rachunki, nie zamartwiają się. To daje im wolność decydowania, co chcą robić ze swoim czasem, zamiast skupiać się tylko na tym, co muszą robić, aby przetrwać.

3. Myśl długoterminowo

Bogaci ludzie rozumieją, że czasami rzeczy potrzebują czasu - i chętnie czekają. Są królami i królowymi opóźnionej gratyfikacji.

Bogata osoba nie ma problemu, na przykład, z odkładaniem pieniędzy na konto emerytalne. Ale wiedzą też, że tylko dlatego, że nie mogą wydać tych pieniędzy teraz, to nie znaczy, że one zniknęły.

4. Dziel się, wymieniaj się i klep po plecach

Bogaci ludzie uwielbiają być znani jako najmądrzejsza osoba w swojej grupie przyjaciół: ta z najlepszym gustem, która jest na bieżąco ze wszystkimi trendami.

Często usłyszysz, jak mówią rzeczy typu:

  • "Mam świetnego doradcę podatkowego — powinieneś z nim współpracować"
  • "Znalazłem najlepszy bar z koktajlami — musisz spróbować tego martini"
  • "Dołączyłem do najlepszego klubu golfowego — pozwól, że cię tam wprowadzę"

Rozumieją, że kiedy sami są otwarci i udostępniają swoją wiedzę, inni ludzie będą bardziej skłonni dzielić się tym, co sami wiedzą. To kolejna cenna forma waluty.

Dodatkowe porady dla osób, które chcą zbudować majątek w młodym wieku

Przedstawiamy jeszcze kilka dodatkowych wskazówek, które mogą być przydatne dla osób dążących do bogactwa:

  • Edukacja finansowa. Zdobądź solidną wiedzę na temat finansów osobistych, inwestycji i zarządzania majątkiem. Rozumienie podstaw ekonomii, rynków finansowych i strategii inwestycyjnych jest kluczowe.
  • Ryzyko i dywersyfikacja. Naucz się zarządzać ryzykiem i dywersyfikować swoje inwestycje. Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę - rozłożenie inwestycji na różne klasy aktywów może zmniejszyć ryzyko.
  • Oszczędzanie i inwestowanie. Zaczynaj oszczędzać wcześnie i inwestuj oszczędności. Nawet małe kwoty, inwestowane regularnie, mogą znacząco rosnąć dzięki złożonemu oprocentowaniu.
  • Przedsiębiorczość. Rozważ rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Wiele osób osiągnęło znaczące bogactwo dzięki sukcesowi w biznesie.
  • Stałe uczenie się i rozwój. Bądź zawsze otwarty na nowe umiejętności i wiedzę. Świat finansów i biznesu jest dynamiczny, a ciągłe uczenie się jest kluczowe do utrzymania przewagi konkurencyjnej.
  • Mentoring i kontakty. Buduj sieć kontaktów profesjonalnych i szukaj mentorów, którzy mogą udzielić ci cennych rad i wskazówek.
  • Zdrowy styl życia i dobrostan. Zachowaj zdrowy balans między pracą a życiem prywatnym. Bogactwo ma mało wartości, jeśli nie masz zdrowia i czasu, by z niego korzystać.

Pamiętaj, że każda osoba ma indywidualną ścieżkę do sukcesu finansowego i co działa dla jednej, może nie być odpowiednie dla innej. Ważne jest, aby znaleźć strategię, która najlepiej odpowiada twoim celom, wartościom i sytuacji życiowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ