Powracają targi i konferencje. Minister zdrowia prezentuje dalsze luzowanie obostrzeń

Adam Niedzielski, minister zdrowia. Fot. Krystian
Adam Niedzielski, minister zdrowia. Fot. Krystian Maj/KPRM
Od 6 czerwca wchodzi w życie kolejny etap luzowania obostrzeń. Jedną z najważniejszych zmian jest możliwość organizacji targów i konferencji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O zmianach poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Od 6 czerwca organizatorzy konferencji czy targów mogą powrócić do wydarzeń stacjonarnych, a nie tylko organizowanych online. Ograniczeniem jest tylko liczba gości - maksymalnie 1 osoba na 15 mkw. powierzchni obiektu.

Oprócz tego rząd podjął decyzję o otwarciu sal zabaw dla dzieci. Tu również obowiązywać będzie limit - 1 osoba na 15 mkw. Zwiększony zostanie z kolei limit osób, które będą mogły brać udział w czasie zgromadzeń czy też imprez - do 150 osób. Do tej pory limit ten wynosił 50 osób. Większy limit obejmie także komunikację publiczną - do pojazdów i maszyn wejdzie maksymalnie 75 proc. obłożenia. Pozostanie jednak obowiązek zakrycia ust i nosa za pomocą maseczki.

Przypomnijmy, jak wczoraj zapowiedział Adam Niedzielski, kolejna konferencja prasowa już z udziałem premiera odbędzie się po niedzieli. Wówczas zostanie zaprezentowany długoterminowy plan luzowania obostrzeń. Dziś zapowiedział jednak, że dalsze luzowanie odbędzie się w dwóch etapach - od 6 czerwca do 25 czerwca i od 26 czerwca do końca sierpnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY