Plantwear złożył wniosek o upadłość

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Minęło pięć lat od kampanii crowdfundingowej Plantwear, znanego głównie z produkcji drewnianej biżuterii, w tym zegarków. Do niedawna firma była notowana na NewConnect, a teraz złożyła wniosek o upadłość.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W lutym tego roku PKO BP wypowiedział firmie kredyty z powodu nieterminowych spłat. Plantwear znalazł się w trudnej sytuacji finansowej.

W odpowiedzi na te problemy, zarząd poinformował, że rozmawia na temat sprzedaży nieruchomości i planuje przeniesienie produkcji do nowego lokalu, aby obniżyć koszty i utrzymać proces produkcyjny zgodnie z harmonogramem.

Firma nie opublikowała jeszcze sprawozdań finansowych za trzeci i czwarty kwartał 2023 roku, tłumacząc to problemami z biurem rachunkowym, które uznała za nierzetelne. W pierwszej połowie 2023 roku przychody wyniosły 2,2 mln zł, ale firma zanotowała stratę netto w wysokości 747 tys. zł.

5 lat temu debiut na giełdzie

W 2020 r. Plantwear zadebiutował na giełdzie. W okresie pierwszych trzech kwartałów 2019 spółka dwukrotnie zwiększyła skalę prowadzonej działalności. Plantwear w okresie od stycznia do września 2019 roku wypracował 6,1 mln przychodów, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku o niemal 135 proc. W tym okresie wygenerowała 0,3 mln zł zysku netto (względem straty w analogicznym okresie 2018 roku). IV kwartał jest dla spółki historycznie najlepszym okresem sprzedażowym w roku. Wyniki sprzedaży za IV kwartał spółka podsumuje w pierwszej połowie stycznia.

- Debiut na NewConnect to zwieńczenie intensywnych, rocznych działań związanych z rozwojem Plantwear, nie tylko w ujęciu biznesowym, ale również korporacyjnym. W tym okresie firma przekształciła się z jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę notowaną na warszawskiej giełdzie. Było to możliwe m.in. dzięki przeprowadzonej kampanii crowdfundingowej oraz wsparciu inwestorów. – mówił wówczas Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.

Sprawdź też: W drewnianej niszy

Plantwear blisko debiutu na NewConnect

Plantwear blisko debiutu na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny spółki Plantwear i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji producenta drewnianych akcesoriów lifestylowych. Debiut na NewConnect planowany jest

ZOBACZ RÓWNIEŻ