PFR: Nadchodzi nowe rozdanie pieniędzy dla startupów. Przygotowano 1,8 mld złotych [TYLKO U NAS]

PFR: Nadchodzi nowe rozdanie pieniędzy dla startupów. Przygotowano 1,8 mld złotych [TYLKO U NAS]
W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się konsultacje z funduszami VC - zapewnia w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Jak zapewnia, do końca tego roku zostaną rozpisane pierwsze konkursy, które pozwolą na przekazanie funduszom 1,8 mld złotych na inwestycje w startupy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak zapewnia Eliza Kruczkowska, Polski Fundusz Rozwoju zalokował na inwestycje w nowym rozdaniu kwotę 1,8 mld złotych. - To więcej, niż w poprzedniej perspektywie, kiedy to na inwestycje przeznaczyliśmy 1,6 mld złotych - tłumaczy.

Kruczkowska uspokaja branżę, która od miesięcy zaniepokojona jest wysychającym źródłem kapitału na inwestycje w startupy. - Pieniądze będą - zapewnia. Polski Fundusz Rozwoju organizuje własnie konsultacje z funduszami VC, do których mogą popłynąć pieniądze na inwestycje. - Programy w nowej perspektywie będą mocno zbliżone do tych znanych już z poprzedniej perspektywy. To oznacza, że fundusze będą mogły łatwo przystąpić do konkursów - tłumaczy Kruczkowska.

PFR planuje rozpisać pierwsze konkursy jeszcze w tym roku. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku 2024 roku do rynku popłyną nowe pieniądze - zapewnia.

Rozmowa odbyła się podczas Warsaw Startup Festival. Zobacz całe nagranie:

ZOBACZ RÓWNIEŻ