Patronaty My Company Polska. Styczeń 2023

Patronaty My Company Polska. Styczeń 2023
Oto wydarzenia, którym patronuje My Company Polska.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 1/2023 (88)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

#TEDXWARSAWWOMEN 2022. TO WYJĄTKOWE WYDARZENIE NA EVENTOWEJ MAPIE WARSZAWY!

TEDXWARSAWWOMEN, który odbył się 9 grudnia 2022 r., okazał się wielkim sukcesem. Już na początku projektu wpłynęła rekordowa liczba 650 zgłoszeń od kandydatów na scenę, czyli ośmiokrotnie więcej niż w roku poprzednim, bilety sprzedały się w 20 min, a sala pękała w szwach. Wydarzenie zyskało niespotykaną wcześniej liczbę partnerów i patronów. Po raz pierwszy również był w całości tłumaczony na język migowy.

Hasło przewodnie tegorocznego TEDxWarsawWomen to „Redefinicje”. Nawiązywało do realiów radykalnie zmieniającego się świata. Przeobrażenia geopolityczne, pandemia, ocieplanie klimatu, kryzys energetyczny, kryzys tożsamości, zmiany zachowań konsumentów to tylko nieliczne z powodów, które wymusiły konieczność redefinicji dotychczasowych wartości i utrwalonych pojęć. Doszło do zredefiniowania sposobu pracy, spędzania wolnego czasu, dokonywania zakupów, podejścia do ochrony zdrowia, budowania relacji czy dbania o rodzinę i znajomych spowodowanych niespotykanymi dotąd zmianami na świecie. Mówcy, którzy wystąpili finalnie na czerwonej kropce, odnosili się do tego hasła z potrójnej perspektywy: Redefinicji kobiet, Redefinicji przyszłości i Redefinicji straty.

Joanna Malinowska-Parzydło zaprezentowała swoją wizję siostrzeństwa, opowiadając o wartości kobiecej obecności w świecie samotnych ludzi. Marta Żołądź zachęcała wszystkich do zmiany spojrzenia na temat lobbingu i odczarowania jego negatywnych konotacji. Ewa Drobek pokazała swój sposób na odnalezienie radości z zawodu nauczyciela i  promowania uzdolnionych uczniów. Dorota Kozarzewska opowiadała, dlaczego mamy chronić słoniowe matriarchinie. Monika Gałuszkiewicz mówiła, jak edukacja seksualna małych dzieci wpływa na ich późniejszy sukces zawodowy. Małgorzata Gniech zadała słuchającym pytanie: Czy Metaverse to gra, czy rzeczywistość? Alicja Trojanowska-Laskowska na przekór powszechnym opiniom przekonywała, że nasza przyszłość jest plastikowa i to dobrze. Igor Pavlyuk opowiedział o wojennych historiach zwierząt Ukrainy. Małgorzata Węglarz zaprezentowała instrukcję śmierci dla żywych. Ostatnie wystąpienie, Agnieszki Marudy, pokazało siłę niezwykle potrzebnej nam ulgi.

A wszystko to było możliwe dzięki pracy zgranego zespołu wolontariuszy, którzy swoją pasją promowania idei wartych rozpowszechniania chcą się dzielić z innymi. To prawie 30-osobowy zespół specjalistów w różnych dziedzinach, od psychologii przez marketing po grafikę. Poświęca swój czas i energię na wspólną pracę. To minimum sześć miesięcy przygotowań, spotkań, planowania, ustaleń i realizacji. To zespół do zadań specjalnych. Liderkami były: Monika Dąbrowska (mówcy i mentorzy), Marta Zagożdżon (marketing), Agnieszka Dudek (event experience), Joanna Poznalska (rejestracja, bilety), Danuta Regulska (artyści), Anna Suchodolska (organizacja), Anna Księżnik (ambasadorzy, partnerzy), Aleksandra Ruta (partnerzy medialni). Całość nadzorowała Ewa Turek, kurator wydarzenia. Nieoceniony wkład wnieśli również partnerzy strategiczni, którymi byli Allegro i Visa.

Nagrania mówców, po montażu, wysyłane są do centrali TED w Stanach Zjednoczonych. Tam, po akceptacji, publikowane są na oficjalnym kanale TED Talks na YouTubie do bezpłatnego oglądania na całym świecie. Pod koniec 2023 r. ponownie spotkamy się ze sceną i z czerwoną kropką. Do zobaczenia.

TEDxWarsawWomen jest lokalnym, niezależnym wydarzeniem TEDx organizowanym na licencji konferencji TED od 2010 r. W 2022 r. zgromadziła rekordową liczbę 650 zgłoszeń, pobijając ośmiokrotnie zgłoszenia z 2021 r. Ostatnia edycja odbyła się 9 grudnia 2022 r. w Teatrze 6. piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

----------------------------------------------------------------------------

ROZWIĄZANIA I PERSPEKTYWY HR

JUŻ 25 STYCZNIA bezpłatna konferencja Rozwiązania i Perspektywy HR zorganizowana będzie przez Wolters Kluwer Polska.

Koniec 2022 r. i początek nowego roku to dla polskich pracodawców czas trudny. Pandemia i wojna w Ukrainie coraz bardziej komplikują sytuację międzynarodową, a kryzys gospodarczy (na czele z niesłabnącą inflacją) coraz bardziej wpływa na nastroje i oczekiwania pracowników.

Zapotrzebowanie na kandydatów nie spada, a bezrobocie od wielu miesięcy utrzymuje się na historycznie niskim poziomie. Rośnie za to odsetek niezaangażowanych pracowników. Coraz częściej do tej grupy zaliczani są nie szeregowi specjaliści, ale menedżerowie. To oni coraz bardziej uginają się pod presją oczekiwań biznesowych.

Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Świat i biznes w kryzysie”. Uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy blisko 20 ekspertów prowadzących swoje prelekcje w trzech ścieżkach tematycznych: Rozwiązania dla kandydata, Rozwiązania dla pracownika oraz Perspektywy 2023.C

----------------------------------------------------------------------------

BANKI W WALCE Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ FINANSOWĄ

ŁAMANIE SANKCJI, nadużycia finansowe w działalności charytatywnej, wykroczenia w sektorze partnerstw publiczno-prywatnych, NFT czy przestępstwa w metawersum. O tym, jak skutecznie identyfikować i powstrzymywać przepływ nielegalnego finansowania, dyskutowali międzynarodowi specjaliści i specjalistki w trakcie Fight FinCrime Forum 2022. Spotkanie było także okazją do poznania trendów rynkowych, międzynarodowych zmian legislacyjnych, praktyk wdrożeniowych oraz do przekazania doświadczeń z zakresu egzekwowania prawa w dziedzinie przestępczości finansowej. Międzynarodowe wydarzenie realizowane w idei thinktank zgromadziło blisko 5 tys. profesjonalistów z branży AML, finansów, analityki danych i technologii. We wszystkich panelach udział wzięło ponad 350 uczestników stacjonarnych i ponad 4,5 tys. online z 200 firm z 35 krajów.

----------------------------------------------------------------------------

WYNAGRODZENIA NIE MAJĄ PŁCI. BUSINESS CENTRE CLUB PRZYZNAŁO CERTYFIKAT RÓWNOŚCI PŁAC

BUSINESS CENTRE CLUB w ramach projektu BCC Kobiety, jako pierwsza organizacja w Polsce, wdrożyło Certyfikat Równości Płac, którym wyróżniać będzie firmy przestrzegające zasad symetrycznego systemu wynagrodzeń kobiet i mężczyzn.

Wręczenie pierwszych certyfikatów odbyło się w piątek 25 listopada w Warszawie, podczas wydarzenia Certyfikat Równości Płac – Gender Equality w Biznesie.

Projekt Certyfikat Równości Płac powstał z inicjatywy BCC Kobiety będącego aktywną i integralną częścią Business Centre Club. To pierwsze w Polsce narzędzie, którego nadrzędnym celem jest propagowanie równości w biznesie niezależnie od płci, niwelowanie luki płacowej oraz zachęcenie pracodawców do wdrażania transparentnego i symetrycznego systemu wynagrodzeń kobiet i mężczyzn.

W pierwszej edycji projektu wyróżnione zostały następujące firmy: Grupa Santander Bank Polska, Engave, Grupa Progres, Wedia Ann, Smay oraz Grupa Łapaj. 

----------------------------------------------------------------------------

CO GROZI BANKOWOŚCI DETALICZNEJ

NAJPIERW FRANKOWICZE zachwiali polskim systemem finansowym. Teraz do gry wchodzą wiborowicze i jeśli im się powiedzie, zmiotą polskie banki z powierzchni ziemi – wynika z Kongresu Bankowości Detalicznej.

– Kongres Bankowości Detalicznej rekomenduje jednolity wzór umowy o kredyt mieszkaniowy akceptowany przez wszystkie banki (...) Najważniejsza część umowy powinna być standardowa i obowiązywać na poziomie państwowym, powinien być jednolity standard – mówił Rafał Kozłowski, ekspert w firmie doradczej McKinsey & Company podczas debaty KBD.

Dlaczego takie rozwiązanie wydaje się teraz konieczne? Żeby w przyszłości nie powtórzyły się niszczycielskie wojny prawne pomiędzy kredytobiorcami a bankami. Chodzi o takie zawieranie umów o kredyty hipoteczne, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że to niezgodne ze sztuką i w przyszłości nie można by było ich podważyć. Jednolity wzór umowy miałby zostać pobłogosławiony autorytetem państwa i instytucji powołanych do obrony interesów konsumentów.

Dlaczego to takie ważne? Od 2004 do 2012 r. banki udzielały kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, których mają jeszcze w portfelach na ponad 80 mld zł. Rosnący kurs szwajcarskiej waluty zabolał kredytobiorców już, gdy wybuchł wielki globalny kryzys finansowy. Był taki moment, kiedy frank kosztował zaledwie 2 zł, a kilka tygodni temu już ponad 5 zł. Pewnie gdyby nie te zmiany, gdyby frank był wciąż tani, nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby się z bankiem sądzić.

----------------------------------------------------------------------------

OTWÓRZ OCZY!

23 LISTOPADA zakończyła się siódma edycja Open Eyes Economy Summit 2022 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Hybrydowa formuła kongresu umożliwiła wzięcie udziału ponad 5200 uczestnikom oraz aż 285 mówcom i panelistom.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była wiarygodność oraz jej odzwierciedlenia w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym.

Podczas drugiego i zarazem ostatniego dnia kongresu odbyły się sesje panelowe ze ścieżek tematycznych: Ład międzynarodowy, Wiarygodność ekonomiczna oraz oficjalna premiera Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski, a także Młodzi w mieście czy Green Deal – Energia, Żywność, Zdrowie. Były także liczne sesje specjalne.

W sesji zamykającej Open Eyes Economy Summit 2022 wystąpili: Oleksandr Markushyn – mer Irpienia, Aleksandra Dulkiewicz – prezydent Gdańska oraz prof. dr hab. Jerzy Hausner – przewodniczący Rady Programowej OEES.

 

My Company Polska wydanie 1/2023 (88)

Więcej możesz przeczytać w 1/2023 (88) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ