Obraz zakupów online wśród młodych Polaków: już 84 proc. kupuje przez internet raz w miesiącu

allegro
Fot. shutterstock.
W dobie cyfryzacji i mobilności, zakupy online nie tylko stanowią ważny element codziennego życia, ale również odzwierciedlają nasze zachowania konsumenckie. Wyjątkowo interesujące są trendy zakupowe wśród młodych ludzi. Jakie są ich preferencje? Czego szukają w procesie zakupowym? Odpowiedzi na te pytania przynosi najnowszy raport Allegro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W świetle danych przedstawionych przez Allegro, online stało się dominującą formą zakupów wśród młodych Polaków. Aż 84% osób w wieku 18-24 lat dokonuje zakupów w sieci co najmniej raz w miesiącu. Jeszcze bardziej fascynujące jest to, że znacząca większość z nich, czyli 59%, robi to korzystając z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony.

Co kieruje młodym przy wyborze produktu?

Jak pokazuje raport, decyzje zakupowe wśród osób w wieku 18-34 lata kierowane są głównie przez dwa czynniki: jakość i cenę produktów. Te dwie zmienne zdobyły odpowiednio 33% i 32% uwagi respondentów. Szczególnie istotna cena staje się w przypadku zakupów o wartości od 300 do 750 PLN, gdzie dla 20,5% badanych jest to kluczowy czynnik.

Nie można również zapominać o innych ważnych aspektach, takich jak koszt i czas dostawy. Moda, uroda i elektronika to trzy najpopularniejsze kategorie produktów kupowane online przez młodzież.

Media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w procesie zakupowym. Dla 64% osób w wieku 18-24 lata, platformy takie jak Facebook czy Instagram są głównym źródłem informacji o aktualnych promocjach. Starsza grupa, w wieku 25-34 lat, częściej korzysta z gazetek online, co potwierdza 53% respondentów - wskazuje raport.

Samana Group i nowi doradcy. Były prezes GPW i ekspertka prawa pomogą budować miasto w Dominikanie

 

Nowoczesne metody oszczędzania

Oszczędność jest ważnym celem dla prawie połowy młodych Polaków. W odpowiedzi na te potrzeby Allegro wprowadziło "Gwarancję najniższej ceny", dzięki której klienci mają pewność, że wybierają najkorzystniejszą ofertę cenową spośród dostępnych sklepów online.

Ewa Finger, Business Product Manager w Allegro podkreśla na łamach portalu wiadomoscihandlowe.pl, że cena i wygoda zakupów mobilnych to kluczowe elementy zakupowego procesu dla młodych konsumentów. "Oferując rozwiązania, które pozwalają na łatwe znalezienie atrakcyjnych ofert i oszczędność czasu, możemy budować naszą przewagę konkurencyjną w sieci" – dodaje Finger.

Wnioski płynące z raportu Allegro są jasne: młodzi konsumenci poszukują wygodnych, mobilnych rozwiązań zakupowych, które oferują atrakcyjne ceny i wysoką jakość. Sklepy online, które odpowiednio na to zareagują, mogą liczyć na lojalność młodego pokolenia.

Pandora Gate: Biedronka i Lidl odcinają się od współpracy z TeamX w przyszłości

 

X