Nokia zwolni 10 000 osób i zwiększy plany związane z 5G

Nokia planuje duże zwolnienia / Fot. Unsplash.com Nokia planuje duże zwolnienia / Fot. Unsplash.com
Fińska firma telekomunikacyjna ogłosiła, że zwolni nawet do 10 000 miejsc pracy, aby obniżyć koszty. To 10-procentowa redukcja zatrudnienia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nokia wyjawiła, że zamierza zmniejszyć koszty o 600 mln euro do 2023 r. Firma na razie nie sprecyzowała, w których krajach nastąpi redukcja zatrudnienia.

Pekka Lundmark, prezes Nokia, wyjaśnił w oficjalnym komunikacie, że decyzje, które mogą mieć wpływ na pracowników nigdy nie są podejmowane lekko. - Zapewnienie odpowiedniej konfiguracji i możliwości jest jednak niezbędnym krokiem, by osiągnąć trwałą, długoterminową wydajność firmy - dodał Lundmark.

Zobacz: Etsy Polska

Jednocześnie Nokia zainwestuje w badania i rozwój, aby zwiększyć swoje działania w zakresie technologii 5G. Lundmark, który objął stanowiska prezesa w sierpniu 2020 r., przekonywał, że chce, aby Nokia stała się światowym liderem 5G. I to nawet kosztem krótkoterminowej rentowności. 

Nokia stawia na 5G

Obecnie Nokia konkuruje przede wszystkim z takimi firmami jak Huawei i Ericsson, jeśli chodzi o 5G. Również Samsung jest dużym rywalem. Dodatkowo Nokia zapowiedziała inwestycje w infrastrukturę cyfrową i chmurę. 

Sprawdź: Jak pisać maila

- W obszarach, w których zdecydowaliśmy się konkurować, będziemy grać tak, aby wygrać - zapowiedział Lundmark. - To dlatego podnosimy jakość produktów oraz inwestujemy w odpowiednie umiejętności i możliwości - dodał. 

Nokia ostatnio nawiązała też współpracę z Google, Microsoft i Amazon w celu rozwijania technologii chmurowych i tworzenia rozwiązań 5G dla firm. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY