Move.AI zebrał 10 mln dolarów. Wśród inwestorów polskie fundusze

Tino Millar
Tino Millar
Fundusze: RKKVC, Level2 Ventures dołączyły do międzynarodowego towarzystwa w ramach nowej rundy finansowania startupu Move.AI. Łączna kwota rundy to 10 mln dolarów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 

Move AI to firma motion-capture, umożliwiająca odwzorowywanie ruchu ludzkiego. Spółka ogłosiła dziś pozyskanie 10 milionów dolarów na finansowanie w fazie seed, w którym uczestniczyły Play Ventures, Warner Music Group, RKKVC, Level2 Ventures, Cell Cap, Chris Lee, Matthew Ball, Octava, Animoca Brands, Animoca Ventures, FOV Ventures. Do syndykatu inwestycyjnego dołączyli m.in. Andrzej Bartos (inwestor Private Equity) czy Michał Wróbel (Family Office). 

Jak twierdzą inwestorzy, finansowanie z tej rundy inwestycyjnej umocni pozycję Move AI jako światowego lidera w dziedzinie przechwytywania ruchu, tzw. markerless motion capture i przyspieszy rozwój kolejnych produktów.

Move AI z nową rundą

Move AI ułatwia wprowadzanie realistycznego ruchu ludzkiego do postaci animowanych, przekształcając materiał wideo 2D w dane dotyczące ruchu 3D za pomocą opatentowanej technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję, biomechanikę i fizykę. Typowa animacja postaci 3D jest czasochłonna i kosztowna, ponieważ opiera się na ręcznym tworzeniu klatek lub wymaga wykorzystania rozwiązań do przechwytywania ruchu, które wymagają kosztownych kostiumów i kamer.

Zgodnie z raportem AI x Game Development Survey: 2023 przygotowanym przez fundusz Anderessen Horowitz, obecnie około 11 proc. wszystkich firm gamingowych korzysta z rozwiązań Move.ai.

- To niewątpliwie ważny moment dla Move AI. Jestem pod wrażeniem ich osiągnięć a w szczególności najnowszego produktu MoveONE, gdzie jako pierwsza firma na świecie może zaproponować usługi motion capture dla każdego posiadacza smartphone’a . Finansowanie w wysokości USD 10m wskazuje, że pomimo trudnego czasu na rynku VC, najlepsze spółki nie mają problemu w zbieraniu kapitału. Jako inwestor, jestem przekonany, że Move AI ma przed sobą świetlaną przyszłość i znaczący wpływ na przemysł animacji 3D – Mateusz Bodio, zarządzający funduszem RKKVC.

- Animacja na bazie przechwytywania obrazu będzie wkrótce kluczowym elementem ekspresji artystycznej w metaverse’ach, grach i upowszechniającej się pogłębionej rzeczywistości. Zdecydowaliśmy się na tą inwestycje, bo Move.AI jako pierwsza spółka technologiczna daje możliwość tworzenia wysokiej jakości ruchu awatarów każdemu twórcy, bez względu na budżet. Zakładamy, że w nadchodzących latach będzie wyraźna różnica w wartości rynkowej pomiędzy kreacjami graczy i artystów, a animacjami tworzonymi przez generative AI - podsumowuje Adam Rudowski, General Partner, Level2 Ventures

Firma osiągnęła znaczący postęp w rozwoju i skalowaniu swoich produktów do przechwytywania ruchu. Ich rozwiązanie do przechwytywania ruchu za pomocą jednej kamery, Move One, obecnie jest dostępne w wersji beta i umożliwia przechwytywanie ruchu za pomocą zwykłego iPhone'a. Osoby zainteresowane mogą poprosić o dostęp, dołączając do listy oczekujących, a publiczne wprowadzenie produktu na rynek odbędzie się jeszcze w tym roku.

- Naszym celem w Move AI jest demokratyzacja animacji 3D - mówi współzałożyciel i dyrektor generalny Move AI, Tino Millar. - Jesteśmy podekscytowani możliwością wykorzystania tego finansowania, aby podwoić nasze wysiłki w celu obniżenia kosztów animacji 3D i uczynienia jej bardziej dostępną dla twórców - dodaje.

RKKVC to prywatny fundusz inwestycyjny venture capital założony w 2020 roku i zarządzany przez Mateusza Bodio. RKKVC specjalizuje się w inwestycjach w innowacyjne startupy technologiczne, skupiając się na obszarach B2B SaaS z mocnymi komponentami sztucznej inteligencji bądź wizji komputerowej przy zachowaniu domenty zrównoważonego rozwoju. Fundusz głównie inwestuje w spółki z Europy Zachodniej oraz USA, gdzie poza kapitałem dostarcza również cenne wsparcie strategiczne i operacyjne.

 Level2 Ventures to undusz venture capital założony i prowadzony przez doświadczonych CEO z branży ICT, Adama Rudowskiego i Piotra Pawłowskiego od 2021 roku. Inwestuje w startupy technologiczne z obszarów B2B SaaS, rozwiązań opartych o AI, WEB 3.0 & Blockchain, Industry 4.0, Sustainability, Med Tech i Pet Tech na etapach pre-Seed, Seed i rundy A. Jednorazowo na inwestycję fundusz przeznacza od 250 tys. Euro do 1,5 mln Euro. Dysponuje kapitałem w wysokości 130 mln zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ