Markety walczą o studentów. Podczas Juwenaliów sklepy w całej Polsce otwarte nawet całodobowo

juwenalia
Juwenalia w Szczecinie, fot. shutterstock.
Ciekawe rozwiązanie marketów, które chcą konkurować z Żabką o młodych klientów w trakcie Juwenaliów. Z powodu święta studentów sklepy sieci będą otwarte dłużej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak poinformowała firma Jeronimo Martins Biedronka wydłuży godziny działania niektórych swoich sklepów do 23:30 w miastach takich jak Toruń, Lublin czy Wrocław.

OpenAI: aplikacja ChatGPT trafia do smartfonów

Juwenalia zmieniają zasady gry na rynku

Od czwartku rano do sobotniej nocy – market zamierza towarzyszyć studentom w zabawie podczas ich święta w Toruniu i Lublinie – tutaj wydłużono godziny otwarcia o 1,5 h. Z kolei we Wrocławiu sklepy będą czynne nawet do 2:00 w nocy.

Mowa jednak o różnych okresach odpowiadającym datom odbywających się juwenaliów. W Toruniu i Lublinie dłużej otwarte będą tylko placówki w pobliżu miasteczek uniwersyteckich. Natomiast we Wrocławiu marka postawiła na sklepy znajdujące się nieopodal Politechniki Wrocławskiej.

Podobne zasady wprowadził łódzki Lidl, który ogłosił, że w trakcie tegorocznych juwenaliów w tym mieście będzie otwarty całą dobę.

"Dostosowujemy godziny pracy sklepów do potrzeb lokalnych społeczności w taki sposób, by wszyscy mogli skorzystać z oferty naszych sklepów" - podaje sieć Lidl w komunikacie cytowanym przez dlahandlu.pl.

Zanim napiszesz biznesplan... Co to jest i jak go przygotować

Juwenalia czyli dodatkowy zarobek

Firmy coraz częściej dostosowują się do sytuacji w ich otoczeniu. Taka reakcja nie tylko zostawia po sobie określone wrażenie marketingowe, ale zachęca odpowiednie grupy klientów do skorzystania z oferty sieci.

Dłuższe godziny działania marketów w okresie Juwenaliów po prostu opłacają się firmom. Szczególnie wobec faktu, że studenci to grupa społeczna, która cierpi z powodu problemów finansowych. Naturalnie będą kierować się po zakupy w pierwszej kolejności do sklepów, a dopiero później wybierać punkty sprzedające alkohol na kampusie czy w trakcie koncertów.

Pewną nowością na rynku są specjalne promocje różnych marketów z okazji juwenaliów. Także sklepy Lidl czy Biedronka wprowadziły promocje dla studentów. Ale jak sam zaznacza operator Biedronki – kasjerzy nie będą sprawdzać uprawnień do zniżek czyli legitymacji studenckich. Do skorzystania z oferty wystarczy posiadanie aplikacji sklepu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ