Maraton innowacji - szukamy wynalazców, którzy zmienią świat w 24 godziny

Maraton innowacji - szukamy wynalazców, którzy zmienią świat w 24 godziny
Wheelkathon - maraton innowacji Leżę i Pracuję to wydarzenie organizowane dla współczesnych wynalazców, innowatorów, projektantów i wszystkich tych, którzy swoim sposobem myślenia wychodzą poza utarte schematy. To wydarzenie, podczas którego innowacje społeczne łączą się z technologią a osoby z niepełnosprawnością ruchową są głównymi beneficjentami tworzonych rozwiązań. To kolejny wspólny projekt Leżę i Pracuję oraz Huawei Polska, który jest sponsorem głównym wydarzenia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W ostatni weekend listopada (28-29.11), przez 24 godziny, zespoły z całej Polski będą tworzyć innowacyjne rozwiązania wspierające pracę lub codzienność osób z niepełnosprawnością ruchową. Uczestnicy nie tylko dostaną szansę na zaprojektowanie nowych produktów i usług, ale przede wszystkim zmierzą się z rozwiązywaniem złożonych problemów. 

 Projektanci Innowacji by Google 

Dzięki współpracy z PFR Projektantami Innowacji by Google, partnerem merytorycznym wydarzenia, zespoły nauczą się tworzyć nowatorskie rozwiązania korzystając z metody Design Thinking. Najlepszy pomysł zostanie nagrodzony między innymi wsparciem mentorów z Inkubatora Innowacji Społecznych ROPS w Krakowie, którzy wezmą udział w wydarzeniu jako doradcy. Współpraca z ekspertami jest gwarancją dalszego rozwoju wszystkich idei i prototypów przygotowanych przez uczestników w trakcie Wheelkathonu. 

 Konferencja 

Zmaganiom projektowym Zespołów, będzie towarzyszyć otwarta dla wszystkich część konferencyjna wydarzenia. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych innowacyjnością w świecie osób z niepełnosprawnością na serię wykładów na kanale Leżę i Pracuję na YouTube.

Goście specjalni Wheelkathonu opowiedzą o narzędziach, usługach i startupach, które w tej chwili tworzą rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością lub są inspiracją dla twórców, którzy takie rozwiązania projektują. 

 Na wirtualnej scenie Wheelkathonu będzie można zobaczyć między innymi: Konrada Rychlewskiego z Google Polska, Jakuba Konika z Zendesk, Kubę Dębskiego specjalistę ds. dostępności i innych.

 Wynalazki 2019

Pierwsza edycja Wheelkathonu odbyła się w 2019 roku w Katowicach. Zwyciężył projekt drużyny Innovation Council - klawiatura z plastycznego materiału, którą można indywidualnie dopasować do kształtu dłoni. Wyróżniony został projekt zespołu Scalac, czyli system umożliwiający precyzyjne trafienie wskaźnikiem (mysz, trackball itd.) i przyciąganie wskaźnika myszy do najbliższych elementów interaktywnych. Podczas wydarzenia zaprojektowano biurko dla osoby poruszającej się na wózku, wizjonerskie podejście do technologii śledzenia wzroku oraz pomysł na platformę do zlecenia prostych, codziennych zadań. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. 

Leżę i Pracuję to pierwsza agencja marketingowa, która powstała, by zmieniać rynek pracy dla Osób z niepełnosprawnością ruchową. Projektujemy strategię marek, koncepcje kreatywne, komunikację, identyfikację wizualną. Leżąc, stawiamy na nogi marketing firm i organizacji, budujemy ich promocję i silną pozycję na rynku. W zespole pracują osoby z niepełnosprawnością ruchową, w tym osoby z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (URK), osoby z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) oraz mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY