KOWR stworzy fundusz giełdowy inwestujący w małe i średnie firmy

Centrum Giełdowe, ul. Książęca 4 w Warszawie, fot.: Wikimedia Commons, Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 pl Centrum Giełdowe, ul. Książęca 4 w Warszawie, fot.: Wikimedia Commons, Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i GPW Venture zamierzają stworzyć Fundusz KOWR Ventures. Do podpisania listu intencyjnego dojdzie 14 lipca.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowa spółka będzie miała za zadanie inwestować w firmy zajmujące się szeroko rozumianym przemysłem rolniczym. Jak wynika z informacji opublikowanych przez "Dziennik Gazeta Prawna", KOWR na ten cel przeznaczy nawet 25 mln złotych, ale w przyszłości kwota ta może wzrosnąć dwukrotnie. Fundusz miałby wystartować jeszcze w tym roku.

GPW Ventures zostało powołane w ramach zaktualizowanej strategii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na lata 2018-2022, ogłoszonej w czerwcu 2018 roku. Celem utworzenia GPW Ventures jest zwiększenie dostępności finansowania dla mikro-, małych i średnich (MŚP) przedsiębiorstw w drodze oferty publicznej (IPO), poprzez zachęcanie funduszy typu venture capital (VC) do inwestowania w MŚP i dokonywania wyjść z inwestycji poprzez IPO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY