Konsolidacja rynku taxi - iTaxi nawiązuje ważne partnerstwo. "To fundamentalny krok"

iTaxi
Fot. materiały prasowe
iTaxi.pl oraz Wicar Taxi Sp. z o.o. – jeden z liderów rynku taxi na Dolnym Śląsku, działający na terenie Wrocławia i Legnicy - zawarły umowę o strategicznej współpracy. Jej celem jest konsolidacja rynku i oferowanie usług przejazdów taksówkowych w oparciu o jak największą flotę pojazdów prowadzonych przez licencjonowanych kierowców, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do zamawiania i raportowania przejazdów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

iTaxi to polska platforma technologiczna, łącząca taksówkarzy i pasażerów poprzez aplikację mobilną, która działa na rynku od ponad dziewięciu lat, obejmując swym zasięgiem największe miasta w Polsce. W listopadzie 2019 r. iTaxi przejęła jednego z liderów rynku Małopolski – Krakowską sieć Radio Taxi Barbakan. Firma kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów biznesowych, zapewniając im rozbudowaną platformę do zarządzania licencjonowanymi przejazdami taxi w firmie.

Wicar Taxi to jedna z największych i najbardziej renomowanych korporacji taksówkowych w regionie. Jedna z pierwszych zaoferowała usługi taksówkowe dostępne w stałej cenie przez całą dobę. Specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych i biznesowych, posiada stale rosnącą flotę aut hybrydowych i współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi kierowcami taxi. Wicar to również jeden z głównych sponsorów klubu żużlowego WTS Sparta Wrocław.

- Włączenie floty Wicar Taxi – jednego z liderów rynku w regionie – do naszej platformy technologicznej to znaczący krok w rozwoju iTaxi na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Kontynuujemy w ten sposób strategię konsolidacji rynku usług przewozowych, skierowanych do biznesu oraz klientów indywidualnych – komentuje Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

Jednym z etapów połączenia jest zwiększenie potencjału iTaxi w oparciu o wykorzystanie zasobów ludzkich i rzeczowych Wicar Taxi w regionie, rozbudowa centrali telefonicznej we Wrocławiu, rozszerzenie możliwości obsługi kierowców i klientów biznesowych w regionie Dolnego Śląska.

- Połączenie potencjału naszych marek to znaczące rozszerzenie możliwości obsługi w regionie oraz wprowadzenie nowoczesnych narzędzi technologicznych do zamawiania kursów dla klientów indywidualnych na terenie Dolnego Śląska. Z kolei, dla współpracujących z Wicar Taxi kierowców, wejście w struktury systemowe iTaxi to szansa na obsługę zarówno wielu ogólnopolskich, jak i regionalnych firm czy instytucji, których obsługa jest z kolei specjalnością iTaxi – stwierdza Wojciech Czyżyk, dotychczasowy Wiceprezes Wicar Taxi, a od teraz Dyrektor Oddziału iTaxi.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY