January Ciszewski inwestuje w fundusz AIP Seed. Razem poszukają nowych startupów

Twórcy AIP Seed
Twórcy AIP Seed
JR Holding za ponad 4,2 mln złotych kupił 10 proc. akcji w spółce, która zajmie się inwestycjami pod szyldem AIP SEED ASI.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

JR Holding objął warranty subskrypcyjne spółki Tech-Rise ASI. Łączna wartość transakcji to 4,25 mln złotych. Spółka Januarego Ciszewskiego będzie miała łącznie 10 proc. udziałów. Dodatkowo 11 proc. udziałó przejmą: Paweł i Jacek Ossowscy.

Tech-Rise ASI zmieni nazwę na AIP Seed ASI. Dodatkowo fundacja Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości wniosą tam wszystkie swoje inwestycje: w tym m.in. Plenti, Foodsi, Glov czy Sidly.  Ponadto powstanie podmiot inwestujący w startupy na najwcześniejszym stadium rozwoju – pre-seed i seed.

Przypomnijmy, kilka dni temu informowaliśmy o wielkiej inwestycji JR Holding w producenta pomp ciepła.

AIP Seed. Co zrobi spółka?

- Dzięki dokonanym i planowanym transakcjom stworzymy nowy aktywny podmiot inwestujący w przedsięwzięcia na początkowym etapie. Współpracując z JR HOLDING oraz pozostałymi inwestorami spółki oraz inwestorami z sieci Fundacji AIP zapewnimy kapitał na rozwój wielu innowacyjnych przedsięwzięć. Zamierzamy kontynuować strategię inwestowania z udziałem koinwestorów, w tym JR HOLDING, z którym już współpracowaliśmy w przeszłości np. przy inwestycji w Sidly. Liczę że współpraca będzie wielowymiarowa i będzie obejmować zarówno wspólne inwestycje, pozyskiwanie zewnętrznych inwestorów dla naszych startupów czy współorganizowania dalszych rund inwestycyjnych, a także wsparcia know-how dla spółek portfelowych – deklaruje Dariusz Żuk, szef Fundacji AIP i CEO AIP SEED ASI.

Fundacja AIP obejmie ponad 60 proc. kapitału spółki wnosząc posiadane obecnie ponad 40 inwestycji wśród których znajdują się takie spółki jak Plenti, Foodsi, Glov czy Sidly. W wyniku tych działań powstanie firma inwestycyjna, która w najbliższych latach przeznaczy na inwestycje w startupy około 100 mln zł. Podmiot zamierza inwestować do około 1 mln zł w pojedyncze przedsięwzięcie. Środki na inwestycje będą pochodzić z wyjść z aktualnych inwestycji, od inwestorów spółki oraz z planowanej nowej emisji akcji. Partnerzy deklarują chęć wprowadzenia AIP SEED ASI na NewConnect.

- Inwestycja w AIP SEED daje nam ekspozycję na innowacyjne projekty na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wraz z funduszami Smartlink domyka unikalny ekosystem inwestycyjny zawierający inwestycje od pre-seed po growth. Dzięki tak szerokiemu spektrum inwestycji, wraz z udziałem partnerów, będziemy mogli wspierać najbardziej perspektywiczne przedsięwzięcia na wszystkich etapach rozwoju – dodaje January Ciszewski, prezes JR Holding.

ZOBACZ RÓWNIEŻ