January Ciszewski wykłada 40 milionów na producenta pomp ciepła

January Ciszewski wykłada 40 milionów na producenta pomp ciepła
JR Holding przeprowadził największą inwestycję w swojej historii. Firma należąca do Januarego Ciszewskiego zainwestowała 40 mln złotych w spółki: Igloo oraz Miloo-Electronics, producentów pomp ciepła.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W zamian za wkład pieniędzy JR Holding przejęła po 20 proc. udziałów w każdej z tych spółek.

Nowa inwestycja od JR Holding

Igloo jest polskim producentem pomp ciepła Igloo MultiTherma, urządzeń chłodniczych i grzewczych oraz agregatów inwerterowych MultiCool+ i kogeneracyjnych MultiEnergy. Spółka istnieje od 1986 r., a jej produkty są obecne w 52 krajach na 5 kontynentach.

Siostrzana spółka Miloo-Electronics to firma technologiczna, polski producent elektroniki, systemów automatyki sterowania, oświetlenia w technologii LED oraz urządzeń do dezynfekcji powietrza i sterylizacji powierzchni marki Sterylis. 

Celem inwestycji jest dostarczenie spółkom Igloo i Miloo-Electronics środków na przyspieszony rozwój szczególnie w zakresie sprzedaży pomp ciepła Igloo MultiTherma i rozwiązań obniżających koszty energii oraz redukujących poziom emisji CO2 MultiCool+. Spółki planują także rozwój i wdrażanie kolejnych innowacji w obszarach systemów inwerterowych i kogeneracyjnych MultiEnergy do zarządzania i wytwarzania skojarzonej energii cieplnej i chłodniczej, produkcji urządzeń chłodniczych i grzewczych, systemów kontroli, bezpieczeństwa i zarządzania IOT dla sektora HVACR, wydajności technologii LED oraz w sektorze produkcji elektroniki użytkowej i usług EMS.

- Inwestycja w spółki to dla nas kontynuacja ekspozycji na rozwój sektora OZE. Posiadane przez spółki komplementarne technologie innowacyjnych i zweryfikowanych rynkowo pomp ciepła oraz systemów umożliwiających znaczącą optymalizację zużycia energii będą kluczowe na kolejnym etapie rozwoju sektora OZE. Jestem przekonany że te obszary będą się teraz rozwijać bardzo szybko, co umożliwi nam kilku, a nawet kilkunastokrotny zwrot z inwestycji. Jest to największa do tej pory pojedyncza inwestycja JR HOLDING i uważam, że będzie ona jedną z tych, które w ciągu najbliższych kilku lat pozwolą nam zwielokrotnić wartość naszego portfela inwestycyjnego” – powiedział January Ciszewski, prezes JRH.

Spółki zatrudniają łącznie około 400 pracowników i osiągnęły w ubiegłym roku niemal 150 mln zł łącznych przychodów. Dzięki zainwestowanym przez JRH środkom spółki zamierzają w perspektywie kilku lat osiągnąć ponad 800 mln zł łącznej sprzedaży rocznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ