Jak ćpają dzieci biznesmenów

Jak ćpają dzieci biznesmenów
Jak ćpają dzieci biznesmenów, fot. Shutterstock
Dzieci menedżerów, prezesów firm czy biznesmenów nie kojarzą się nam z narkomanią. Tymczasem problem używania substancji psychoaktywnych dotyczy dziś także nastolatków z tak zwanych dobrych domów. Warto się dowiedzieć, jak będąc rodzicem czy wychowawcą, stawić mu czoło.

W piątkowy wieczór na 30. piętrze szklanego wieżowca w centrum Warszawy zabawa trwa. To Miłosz, 18-letni syn właścicieli czterogwiazdkowego hotelu, znowu robi melanż. Jeszcze tylko kilka miesięcy i ten wart kilka milionów złotych, 200-metrowy, przeszklony z trzech stron penthouse będzie jego. Właściwie już jest, bo rodzice płacą raty, ale na razie nie może tu zamieszkać. Najpierw musi skończyć szkołę z wyróżnieniem, dlatego Miłosz liczy dni do matury w międzynarodowym, prywatnym liceum. Tyle że o nauce myśli od poniedziałku do czwartku. Od piątku razem z ekipą, czyli podobnymi do niego rówieśnikami, zwykle się resetuje.

– W weekendy idziemy grubo. Wóda się leje, ale taka lepsza. Raz do jacuzzi wlaliśmy szampana i kąpaliśmy się w bąbelkach. Panny piszczały z zachwytu – relacjonuje 17-letni Konrad, stały bywalec warszawskich imprez, syn adwokatów. Bywa, że przez weekend na zabawę w nocnych klubach, taksówki, alkohol i kokainę wydaje kilka tysięcy złotych. Ale to żaden problem, bo ma dostęp do karty kredytowej ojca, a ten nigdy nie sprawdza salda.

– Już w piątek odpinamy wrotki – wtóruje mu 18-letni Szymon, syn maklera i niewiele starszej od siebie macochy modelki. – Stół jest biały od koksu, a z blatu kuchennego sypie się kryształ (metamfetamina – przyp. red.). Gdy brakuje sił, ratuje nas mefa (mefedron – przyp. red.), bo szybko daje kopa, ale zjazd po tym gównie jest...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 7/2022 (82)

Więcej możesz przeczytać w 7/2022 (82) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ