General Motors: przejście na pojazdy elektryczne pomoże podwoić naszą sprzedaż

General Motors stawia na elektryki / Fot. CHUTTERS
General Motors stawia na elektryki / Fot. CHUTTERSNAP, Unsplash.com
General Motors zapowiada, że przejście na produkcję wyłącznie samochodów elektrycznych wpłynie pozytywnie na środowisko, ale też przyczyni się do tego, że firma będzie mogła wypracować lepszą sprzedaż. Jak to możliwe?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

General Motors (GM) ogłosiło, że przewiduje podwojenie globalnych przychodów do końca dekady i poprawę marży zysku. 

Inspiracje: Olga Malinkiewicz

Podwojenie przychodów oznaczałoby zwiększenie rocznej sprzedaży o ponad 100 miliardów dolarów. Dla porównania, firma odnotowała przychody w wysokości 122,5 mld dolarów w zeszłym roku, pomimo faktu, że mieliśmy do czynienia z pandemią. 

GM twierdzi, że przychody zwiększą się jednak nie tylko za sprawą samochodów elektrycznych. Firma planuje wejść także na inne rynki, m.in. ubezpieczeń samochodowych, jak również pozyskuje różne kontrakty rządowe i świadczy usługi na rynku samochodów autonomicznych. Bloomberg poinformował, że z prognoz firmy wynika, iż może szybko osiągnąć roczny przychód w wysokości 50 mld dolarów z samej jednostki robotaxi, gdy zacznie oferować już przejażdżki samochodami autonomicznymi.

Na rynku pojawia się też coraz więcej nabywców samochodów, którzy oczekują modeli premium, jak i chcą kupić samochody autonomiczne. Tego rodzaju pojazdy GM zaoferuje już w 2023 r. Jak nietrudno się domyślić, marża na takich pojazdach jest dość wysoka.

Sprawdź: Dobrze płatne zawody

Jednocześnie wiele prognoz dotyczących sprzedaży i zysków opiera się na zaangażowaniu w samochody elektryczne. Popyt konsumentów na takie pojazdy rośnie, a jak przekonuje GM, mogą być one tańsze w budowie niż tradycyjne samochody na gaz, ponieważ mają mniej ruchomych części. 

GM zapowiedział też, że do 2025 r. przeznaczy na budowę samochodów elektrycznych i autonomicznych co najmniej 35 mld dolarów. Firma planuje wprowadzić do tego czasu ponad 30 nowych pojazdów tego rodzaju na całym świecie. Do 2035 r. GM będzie też sprzedawał wyłącznie samochody zeroemisyjne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY