Gadżety. Sierpień 2020

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Nowinki i niezwykły pomysły. Oto zestawienie najnowszych gadżetów dla każdego.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 8/2020 (59)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Złóż sobie robota

Znany producent robotów Boston Dynamics rozpoczął komercyjną sprzedaż swojego robota Spot. Niestety urządzenie będzie dostępne w bardzo ograniczonej liczbie wyłącznie na użytek korporacyjny i przemysłowy dla firm z USA. Do wyboru są trzy pakiety Spot: Explorer, Enterprise i Academic. Wiadomo, że ten ostatni będzie kosztował niebagatelne 74,5 tys. dol. (ok. 295 tys. zł). W zestawie klient otrzymuje robota, dwie baterie, ładowarkę, tablet do kontrolowania Spota, a także walizki do przechowywania i oprogramowanie. Boston Dynamics twierdzi, że Spot świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy trzeba sprawdzić niebezpieczne, niedostępne dla człowieka miejsca oraz przenosić ładunki na niedokończonych budowach i nieznanym terenie. 

---

Konsola Lego

Konsola NES zbudowana z klocków LEGO? Tak, to możliwe. W sieci pojawił się liczący 2646 elementów zestaw, na który składają się: konsola NES, kontroler z kablem, kartridż z grą (można go włożyć do konsoli), a także telewizor starego typu (CRT), na którym widzimy scenę gry „Mario”. Co więcej, można w nią zagrać, bo z boku obudowy znajduje się pokrętło, które umożliwia przesuwanie elementów na ekranie. Obie firmy współpracują już od jakiegoś czasu, a oficjalny debiut zestawu ma nastąpić po 1 sierpnia. Zestaw będzie kosztować ponad 1 tys. zł.

---

 Superstrata, czyli superrower

W tym rowerze nie ma kleju, spawów ani nitów. Kalifornijski producent dwukółek Arevo pokazał rower Superstrata, który zbudowany został w technice druku 3D. Składa się z jednego kawałka termoplastycznego karbonu. Dzięki temu jest bardzo wytrzymały oraz przy tym lekki (waży 10 kg). W dodatku w zależności od wersji może być wyposażony w napęd elektryczny. Taki proces produkcji sprawia, że każdy egzemplarz może być spersonalizowany pod swojego użytkownika w zależności od tego, jaki styl jazdy preferujemy, ile ważymy czy jaki mamy wzrost. Pozostaje oczywiście kwestia ceny, rower kosztuje prawie 4 tys. dol.

---

 Mi Band 5 już w Polsce

W Polsce zadebiutowała opaska Xiaomi Mi Band 5. To następca najlepiej sprzedającej się opaski na świecie. Nowy model będzie mógł pracować na jednym ładowaniu nawet dwa tygodnie. Jednocześnie produkt pozwoli na monitorowanie postępów w 11 różnych dyscyplinach sportowych. Możemy też spodziewać się analizy snu, aktywności oraz wodoszczelności do 50 m.

---

 Bardzo mały komputer

Nie macie pomysłu na to, co można zrobić ze 100 zł? Firma FriendlyElec zaprezentowała minikomputer NanoPi NEO3, który możecie kupić właśnie za takie pieniądze i który dobrze sprawdzi się jako nośnik danych. Sercem tego modelu jest czterordzeniowy procesor Rockchip RK3328, który otrzymuje wsparcie ze strony 1 lub 2 GB pamięci RAM typu DDR4 (za ten drugi wariant musimy dopłacić 5 dol., czyli ok. 20 zł). Całość waży zaledwie 22 g i działa pod kontrolą systemu Ubuntu Core 18.04 lub OpenWRT.

My Company Polska wydanie 8/2020 (59)

Więcej możesz przeczytać w 8/2020 (59) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ