Docplanner włącza się w akcję pomocy dla Ukraińców. Powstał specjalny serwis Lekarze dla Ukrainy

Docplanner włącza się w akcję pomocy dla Ukraińców. Powstał specjalny serwis Lekarze dla Ukrainy
Docplanner, prawdopodobnie (wciąż nie są to oficjalnie potwierdzone informacje) pierwszy, polski jednorożec, uruchomił specjalny serwis dla Ukraińców potrzebujących pomocy medycznej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W odpowiedzi na coraz większe potrzeby osób przybywających do Polski z Ukrainy, uciekających przed wojną, we współpracy z firmą Telemedi stworzona została platforma Lekarze dla Ukrainy, której ideą jest pomoc medyczna uchodźcom z Ukrainy. 

Wystarczy wyszukać lub wybrać lekarza danej specjalizacji z listy i zadzwonić. Na stronie dostępni są lekarze i specjaliści komunikujący się w j. ukraińskim lub rosyjskim, a wszystkie konsultacje dla osób z Ukrainy są całkowicie bezpłatne. Oprócz porady można otrzymać receptę, potrzebny jest jedynie numer paszportu.

Dodatkowo telekonsultacje można umawiać za pośrednictwem infolinii:

- w j. rosyjskim, w godz. 8-16 (pon-pt), pod nr.22 357 40 40

- w j. angielskim, w godz. 7-23 (pon-pt) i 8-20 (sob-niedz), pod nr. 22 357 45 35.

Platforma będzie dostępna i rozwijana tak długo, jak tylko osoby przybywające z Ukrainy będą jej potrzebować.

- Nasze myśli i działania są z Ukrainą i jej mieszkańcami. Bardzo się cieszę, że mogliśmy przekazać wsparcie finansowe na rzecz organizacji humanitarnych wspierających uchodźców z Ukrainy przybywających do Polski. Chciałem bardzo podziękować wszystkim lekarzom, którzy biorą udział w naszej akcji “Lekarze dla Ukrainy” i udzielają bezpłatnej pomocy medycznej. Zachęcamy innych, którzy mogą pomóc, aby w miarę swoich możliwości to robili. Razem dla Ukrainy - mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzajacy, ZnanyLekarz.

Pracownicy ZnanyLekarz również przyłączyli się do działań na rzecz sąsiedzkiego kraju objętego wojną i rozpoczęli zbiórkę potrzebnych artykułów w biurze w Warszawie. Dary zostaną przekazane osobom z Ukrainy w Polsce i w Ukrainie za pośrednictwem organizacji partnerskich. Wszystkie artykuły można dostarczać osobiście lub wysłać na adres biura ZnanyLekarz. 

Największa na świecie platforma opieki zdrowotnej podjęła także decyzję o pomocy potrzebującym poprzez darowiznę i zwiększenie dostępu do opieki medycznej. Darowizna w wysokości 500 tys zł została przekazana dwóm organizacjom: Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Fundacji Ocalenie. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ