bValue inwestuje w Hostersów. Fundusz nabył 69 proc. udziałów spółki

bValue inwestuje w Hostersów
bValue inwestuje w Hostersów / Fot. materiały prasowe
Polski fundusz inwestycyjny bValue nabył 69 proc. udziałów spółki Hostersi, wiodącego dostawcy usług migracji do chmury i usług opieki nad infrastrukturą chmurową. Wspólnie z założycielami spółki - Tomaszem Dwornickim, Damianem Rutkowskim, Radosławem Kuczerą - będą nadal rozwijać ofertę oraz otwierać się na zagraniczne rynki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nabycie 69 proc. udziałów Hostersi to pierwsza inwestycja bValue Growth – trzeciego funduszu bValue, który inwestuje w spółki z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w fazie wzrostu. Fundusz dysponuje kapitałem ok. 80 mln euro i zbliża się do zakończenia procesu przyjmowania nowych inwestorów.

– Inwestycja w Hostersów wpisuje się w strategię bValue Growth, zakładającą wsparcie dojrzałych firm o dynamicznym wzroście i potencjale do czterokrotnego zwiększenia wartości. Decyzje inwestycyjne opieramy o potencjał rynku. Poszukujemy ambitnych przedsiębiorców, którzy udowodnili rynkowy potencjał swoich produktów lub usług, mają na koncie sukcesy i są gotowi wznieść swoje firmy na kolejny etap. Zapewniamy im kapitał na dalszy rozwój, ale też wsparcie operacyjne i doradców, którzy pomogą w pełni go wykorzystać – mówi Maciej Balsewicz, Founding Partner w bValue.

Hostersi to wiodący na rynku Europy Środkowo-Wschodniej polski dostawca usług projektowania, wdrażania, skalowania i utrzymania 24/7 infrastruktury serwerowej i chmurowej, z siedzibą w Rybniku. Firma współpracuje ze wszystkimi czołowymi dostawcami chmury, w tym Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud. Dzięki temu umożliwia swoim klientom korzystanie z najlepszych rozwiązań niezależnie od dostawcy chmury. Zaufanie klientów dobrze wyraża stabilny wzrost przychodów kształtujący się na poziomie 44 proc. rocznie w okresie ostatnich kilku lat.

– Hostersi to biznes kierowany przez utalentowany zespół profesjonalistów gotowych do wykorzystania rosnącego popytu na usługi chmury publicznej, w miarę jak adopcja chmury w Europie Środkowej i Wschodniej zbliża się do poziomów obserwowanych w Stanach Zjednoczonych. Decyzja o zainwestowaniu w Hostersów opiera się na solidnych fundamentach ich obecnej pozycji rynkowej, potencjale wzrostu, jakości świadczonych usług oraz zdolności do adaptacji do zmieniającego się otoczenia – mówi Michał Bartosz, partner w bValue, odpowiedzialny za inwestycję w spółkę.

Założyciele spółki Tomasz Dwornicki, Damian Rutkowski i Radosław Kuczera pozostają wspólnikami Spółki i razem z bValue będą dążyć do osiągnięcia 200 mln zł przychodu rocznie w najbliższych latach. Planują zrealizować ten cel poprzez dalszy rozwój oferty oraz ekspansję zagraniczną. W realizacji tych celów będzie ich wspierać pięcioosobowa rada nadzorcza, do której nowy inwestor powołał doświadczonych przedsiębiorców Maciaja Dziergwę, założyciela STX Next, oraz Jakuba Skałbanię, założyciela Netwise.

– W ciągu 16 lat działalności Hostersów obserwujemy zmieniające się potrzeby klientów w Polsce i Europie, w miarę jak rynek chmury publicznej coraz bardziej dojrzewa. Dzięki połączeniu świetnej współpracy partnerskiej, zaangażowanym pracownikom i obdarzających nas wieloletnim zaufaniem klientom, dotarliśmy do miejsca, w którym dziś jesteśmy. Cieszymy się, że w dalszej biznesowej drodze pomoże nam fundusz bValue, który ma długoletnie doświadczenie w skalowaniu firm. Duże znaczenie ma też dla nas dołączenie do rady nadzorczej doświadczonych przedsiębiorców, którzy pomogą w przyspieszeniu realizacji naszych planów – mówi Tomasz Dwornicki, założyciel i CEO Hostersi.

– Ta inwestycja to nie tylko potwierdzenie stabilności i potencjału Hostersów, ale także ważny krok na drodze do realizacji długoterminowych celów rozwojowych i sprzedażowych firmy. Jesteśmy przekonani, że wsparcie bValue pomoże nam nadal aktywnie kształtować przyszłość branży, w której działamy – mówi Hubert Majchrzak, Członek Zarządu Hostersi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ