Bunt obywateli: przedsiębiorcy zapowiadają protesty

ceny prądu
fot shutterstock
Przez Bydgoszcz przejdzie protest przedsiębiorców - właściciele biznesów chcą zademonstrować niezadowolenie z działań rządu i drakońskich cen energii, które zmuszają ich do zamykania firm.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak czytamy w oświadczeniu organizatorów bydgoskiego protestu demonstracja przejdzie przez ulice miasta 14 października.

Gigantyczne zyski Orlenu

Przedsiębiorcy z kujawsko-pomorskiego twierdzą, że czarę goryczy przelały „rachunki za prąd dla firm, instytucji, szkół i szpitali, których wysokość przeraża”. Zwracają uwagę na fakt podwyżek cen paliw i gigantyczne zyski Orlenu, który według nich bogaci się kosztem obywateli.

Energia drożsża o 600 proc.

Punktują rząd za inflację i zaznaczają, że to właśnie przedsiębiorcy dotkliwe odczuwają podwyżki cen. „To nas raczy się kolejnymi podwyżkami podatków i kosztów działalności, ogromnym wzrostem cen energii (średnio 600%!!!), co prowadzi do sytuacji, że naszą kreatywność wykorzystujemy nie do rozwoju, a do przetrwania!” – czytamy we wpisie pełnym emocji.

Protest przeciwko fali bankructw

Prowadzący biznesy są świadkami fali bankructw w ich grupie zawodowej i zaznaczają, że za chwilę sami mogą „stracić wszystko”. Właściciele firm zdecydowali się zaprosić do marszu także nauczycieli (to w ich dzień odbędzie się protest) oraz wszystkich obywateli, którzy czują się pokrzywdzeni przez obecny rząd.

Ile wyniosą maksymalne ceny prądu dla firm w 2023 r.?

ZOBACZ RÓWNIEŻ