Bitget pierwszą scentralizowaną giełdą oferującą przejrzystość finansową

Kryptowaluty będą bezpieczniejsze z Bitget / Fot.
Kryptowaluty będą bezpieczniejsze z Bitget / Fot. fabrikasimf, Freepik.com
Bitget umacnia pozycję lidera na rynku giełd scentralizowanych poprzez przyspieszenie weryfikacji danych i obliczeń.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bitget, globalna platforma handlu krypto, ogłosiła strategiczne partnerstwo ze Space and Time (SxT), liderem w zakresie zdecentralizowanych hurtowni danych. 

Partnerstwo umożliwi firmie Bitget zaoferowanie użytkownikom niezrównanej przejrzystości operacji giełdowych z weryfikowalną, odporną na manipulację ścieżką audytu danych i obliczeń. 

Bitget jest pierwszą scentralizowaną giełdą, która wykorzystuje zdecentralizowane hurtownie danych. Niezawodna platforma Space and Time zapewni użytkownikom Bitget weryfikowalne dowody na to, że giełda faktycznie przechowuje aktywa klientów. Użytkownicy Bitget będą mieli również pełną przejrzystość na temat aktywności, płynności, aktywów i pasywów giełdy z gwarancją, że dane i obliczenia zasilające giełdę są dokładne i nie zostały naruszone.

Proof of Reserves w Bitget

Bitget uruchomił swoją stronę Proof of Reserves, aby zademonstrować użytkownikom, że jest to giełda w pełni zabezpieczona finansowo. Proof of Reserves (PoR) Bitget, który wykorzystuje kryptograficznie sprawdzoną metodę drzewa Merkle, potwierdza również, że aktywa użytkowników przechowywane na platformie są zabezpieczone. 

Aby jeszcze lepiej udowodnić przejrzystość, giełda rozpoczyna współpracę ze Space and Time, co pozwala jej zapewnić dowód księgowy i zagwarantować swoim użytkownikom, że wszystkie operacje na giełdzie są zarówno ważne, jak i weryfikowalne. Według danych na 6 marca 2023 roku całkowity wskaźnik rezerw wynosi 231%, co oznacza, że Bitget ma ponad 100% całkowitych aktywów użytkowników (BTC, ETH, USDT, USDC). 

- Bitget dąży do tego, aby być globalną platformą handlową o uniwersalnym charakterze, a nasze partnerstwo ze Space and Time podkreśla nasze zaangażowanie w tym temacie – mówi Gracy Chen, dyrektorka zarządzająca Bitget. - Bardziej niż kiedykolwiek, użytkownicy chcą widzieć przejrzystość ze strony giełd. Bitget jest pierwszą, która pracuje w kierunku przejrzystości dowodu księgowego i operacji poprzez Space and Time. Naszym celem jest zainspirowanie ludzi do objęcia kryptowalut z większą ochroną, przejrzystością i bezpieczeństwem, które służą jako filary do budowy solidnej platformy - dodaje.  

Czym jest Space and Time? 

Space and Time to pierwszy zdecentralizowany magazyn danych, który łączy odporne na manipulacje dane on-chain i off-chain. Firma opracowała nowatorską kryptografię o nazwie Proof of SQL, która w sposób kryptograficzny udowadnia, że obliczenia zapytania zostały wykonane dokładnie i że zarówno zapytanie, jak i dane są odporne na manipulację. 

- Space and Time buduje fundamenty dla zweryfikowanej i przejrzystej gospodarki finansowej – wskazuje Nate Holiday, CEO i współzałożyciel Space and Time. I dodaje: - Jesteśmy podekscytowani współpracą z Bitget, aby zapewnić wiodące na rynku dowody na księgowość i weryfikowalność operacji. To partnerstwo wyznacza nową erę przejrzystości dla scentralizowanych przedsiębiorstw.  

Bitget wykorzystuje magazyn danych Space and Time do przeprowadzania weryfikowalnych obliczeń względem weryfikowalnych danych on-chain i off-chain. 

Przejrzystość, którą umożliwia Space and Time, pomoże firmie Bitget wzmocnić zaufanie, które ta zbudowała rosnącą bazą użytkowników, stale rozszerzając swoją ofertę produktów. Dzięki temu staje się kompleksowym rozwiązaniem inwestycyjnym.