Billennium zapewni łatwiejszą weryfikację tożsamości. Ale czy bezpieczną?

Podpisy cyfrowe zyskują coraz większą popularność
Podpisy cyfrowe zyskują coraz większą popularność / Fot. Firmbee, Unsplash.com
Billennium nawiązało współpracę z KIR. W swojej aplikacji zapewni możliwość wykorzystywania kwalifikowanych podpisów elektronicznych mSzafir na platformie Microsoft Teams. Będziemy łatwiej podpisywać dokumenty.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Billennium, polska spółka tworząca rozwiązania IT dla biznesu, zaimplementowała w swojej aplikacji Inperly możliwość wykorzystania kwalifikowanych podpisów elektronicznych mSzafir na platformie Microsoft Teams.

Inperly, czyli "in person, remotely", to aplikacja wspierająca zdalną obsługę klienta, sprzedaż oraz procesy wewnętrzne w organizacjach. Pozwala na weryfikację tożsamości użytkownika i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym z wykorzystaniem Microsoft Teams. Wdrożenie mSzafir w aplikacji Inperly daje możliwość zdalnego podpisywania dokumentów klientom największych banków działających w Polsce, m.in. PKO Banku Polskiego (w tym Inteligo), Banku Pekao SA, mBanku czy ING Banku Śląskiego. 

Zobacz: Recesja - co to?

Dotychczas Inperly pozwalało na weryfikację tożsamości i złożenie osobistego podpisu elektronicznego na podstawie polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. 

MSzafir to zdalna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego o gwarantowanej mocy prawnej równej podpisowi odręcznemu. Dostarczany przez KIR e-podpis dostępny jest w dwóch wariantach: jednorazowym lub z długim terminem ważności (na rok lub dwa lata). 

W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Usługa KIR jest pierwszym rozwiązaniem na polskim rynku pozwalającym na uzyskanie jednorazowego, kwalifikowanego certyfikatu w pełni online. Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową.

Jak skorzystać z kwalifikowanego podpisu mSzafir w Inperly?

Użytkownik Inperly może za pośrednictwem aplikacji udostępnić dokument do podpisu swojemu klientowi, interesantowi lub innemu pracownikowi. Odbiorca otrzymuje link do dokumentu zapisanego w chmurze wraz z instrukcją jak krok po kroku przeprowadzić ten proces z użyciem mSzafir lub z e-dowodem osobistym. 

Aby złożyć podpis elektroniczny można wykorzystać już posiadany kwalifikowany certyfikat mSzafir lub wygenerować podpis jednorazowy, zdalnie potwierdzając tożsamość za pomocą mojeID. Warto zaznaczyć, że posiadanie zainstalowanego komunikatora Teams na urządzeniu (lub wersji online) jest wymagane jedynie w przypadku osoby wysyłającej plik do podpisu.

Sprawdź: Gamerhash

- Jednorazowy kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir to najwygodniejsza forma podpisywania dokumentów online – najszybsza, bardzo intuicyjna i bezpieczna. Odbiorca dokumentu, poza potwierdzeniem swojej tożsamości za pośrednictwem bankowości elektronicznej, nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności. 

Warto mieć to na względzie zwłaszcza w przypadku procesów sprzedażowych, gdzie często zbyt skomplikowany proces zakupów prowadzi do porzucenia koszyka. Wykorzystanie Inperly ma wpływ na poprawę doświadczeń klientów i wzrost efektywności zdalnej obsługi, przy zachowaniu osobistego kontaktu konsultanta z użytkownikiem. Dzięki naszej aplikacji organizacja może przenieść praktycznie 1:1 swoje procesy biznesowe i powiązany z nimi obieg dokumentów kierowanych do odbiorców zewnętrznych i wewnętrznych do świata cyfrowego - podsumowuje Tomasz Goźliński, Product Owner Inperly.

ZOBACZ RÓWNIEŻ