Asseco inwestuje w polską firmę technologiczną. To producent systemów do automatyzacji

Siedziba Asseco w Warszawie
Siedziba Asseco w Warszawie, fot. Shutterstock
Nowym, większościowym akcjonariuszem firmy Pirios z Krakowa zostało Asseco Data Systems. Jedna z największych polskich firm technologicznych kupiła ponad 65 proc. udziałów producenta i integratora systemów klasy „omnichannel”, które wspierają procesy oraz automatyzację obsługi klienta.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pirios tworzy rozwiązania przeznaczone do automatyzacji obsługi klienta przy użyciu voicebot’ów i chatbot’ów. Wspiera firmy i instytucje w skutecznej komunikacji z klientem masowym. Z jego rozwiązań, tzw. wirtualnych agentów, realizujących dziesiątki tysięcy różnych procesów biznesowych korzystają obecnie największe polskie firmy z branży energetycznej, bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, a także administracja publiczna. Firma dostarcza m.in. rozwiązanie do obsługi numeru pogotowia energetycznego 991.

Inwestycja Asseco Data Systems

Od lat w Asseco Data Systems rozwijamy kompetencje w zakresie systemów służących do obsługi klientów, dlatego bardzo się cieszymy, że dołączają do nas specjaliści o tak dużym doświadczeniu i wiedzy. Dzięki tej transakcji chcemy poszerzyć zakres oferowanych usług i jako lider cyfryzacji wzmocnić naszą pozycję we wszystkich sektorach w Polsce, a także na rynkach afrykańskich. Jestem pewien, że wspólnie z Pirios będziemy mogli dostarczać jeszcze bardziej innowacyjne i kompleksowe rozwiązania oraz świadczyć usługi, zarówno u obecnych, jak i nowych klientów – mówi Andrzej Dopierała, prezes zarządu Asseco Data Systems. 

- Cieszymy się, że lider polskiego rynku IT i jednocześnie międzynarodowy gracz, jakim jest Asseco zdecydował się zaangażować kapitałowo w naszą spółkę. To dla nas potwierdzenie, że obrana przez nas przed laty strategia rozwoju przynosi wymierne rezultaty. Chcemy wykorzystywać synergię i potencjał jaki oferuje Asseco do dalszego dynamicznego rozwoju – również na międzynarodowych rynkach – mówi Paweł Olech, prezes zarządu Pirios

- Nasze produkty od lat są wykorzystywane przez firmy w jeszcze sprawniejszej i efektywniejszej obsłudze klienta. Zapewniają kompleksowy i wielokanałowy system wsparcia oraz optymalizację procesów biznesowych. Jestem przekonany, że będą stanowić doskonałe uzupełnienie portfolio produktów oferowanych przez Asseco – mówi Jacek Jacheć, członek zarządu Pirios.

Fuzja gigantów. Booksy łączy się z Versum

Co oferuje Pirios?

Produkty oferowane przez Pirios to specjalistyczne rozwiązania w tym: systemy „front office” klasy Contact Center wraz z platformą telekomunikacyjną, które są w stanie obsługiwać jednocześnie kilka tysięcy połączeń telefonicznych jednocześnie. To również systemy w obszarze „back office” tzw. dzienniki zgłoszeń, systemy klasy workflow, a także rozwiązania klasy „field service management”, jak również systemy dyspozytorskie, skutecznie wspierające i monitorujące zadania realizowane przez pracowników mobilnych.

Jedną ze stron sprzedających był również Rubicon Partners Ventures, fundusz VC, który w poprzednich latach wspierał Pirios w rozwoju. W ramach transakcji zbył swoje udziały na rzecz Asseco i w ten sposób wyszedł z inwestycji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY