Allegro wprowadza odroczone płatności do wszystkich ofert na platformie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Od 17 listopada Allegro uruchomiło odroczone płatności dla wszystkich ofertach. Jak podałą firma, jest ich ponad 210 mln. Sprzedający mogą jednak wyłączyć tę funkcję.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak podała firma, płatności odroczone obejmują wszystkie oferty. Klienci mogą skorzystać z kilku opcji - odroczenia płatności o 21, 45 lub 60 dni. Muszą jednak wcześniej przejść przez szybki proces weryfikacji. Aby skorzystać z opcji trzeba jednak złożyć zamówienie o wartości ponad 100 złotych.

Płatności odroczone pojawiły się w ofertach polskich sprzedawców, którzy mają polski numer rachunku bankowego. Po stronie finansowej za projektem stoi PragmaGo. Sprzedający otrzymają pieniądze od razu na rachunek bankowy, bez dodatkowych warunków czy opłat. Do tej pory opcja płatności odroczonych była dla nich dostępna wyłącznie po aktywacji. Od 17 listopada nie trzeba tego robić. Sprzedający mogą jednak wyłączyć dostępność takiej usługi.

Niedawno Allegro rozpoczęło projekt stawiania własnych automatów paczkowych. Pierwsze urządzenia stanęły w Poznaniu i Warszawie, ale firma twierdzi, że do końca tego roku będzie ich 1500.

ZOBACZ RÓWNIEŻ